Books: Judaica

Number of items: 48

Mesélő házak - mesélő emberek. Fejezetek a veszprémi zsidó közösség történetéből. Összeáll.: Máthé Éva. Az összeállító által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2005, Veszprémi Zsidó Hitközség - Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés. + Irene Gut Opdyke - Jennifer Armstrong: Kéz kezemmel. A holocaust túlélőinek és megmentőjüknek emlékére. Ford.: Nagy Imre. 2001, Trivium. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval.
21291.

2 000 HUF

21292.

2 400 HUF

5 db judaika kiadvány: Semjon Juskevics: Ghetto. Modern Írók Könyvtára VII. köt. Bp.-Bécs, 1904, Freund Frigyes, 87+(9) p. Egészvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel, az elülső szennylap és az előzéklap kijár. + Barsi Tibor: Üzenet az embernek. Szeged, 1947, (Városi Ny.), 16 p. Kiadói tűzött papírkötés. + 3 db izraelita naptár (5733., 5738., 5742. zsinagógai év)
21293.

2 000 HUF

Israels Gebete. 1943, Jüdischer Gebetbuch-Verlag Basel. + Ünnepi imádságok I-II. Bp., Schlesinger. Kiadói kartonált és egészvászon kötés, viseltes állapotban.
21294.

2 200 HUF
5,96
6,88

Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Magyar fordítással ellátta Schön József. I. kötet. Ros-hasono ünnep első napjára. Bp., é.n., Schlesinger Jos. könyvkereskedése. Kopott vászonkötés.
21295.

2 000 HUF

Fernando Joannes: A zsidó vallás. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói papírkötés. + Flavius Josephus: A zsidók története. (XI-XX. könyv.) Bp., 1966, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
21296.

2 000 HUF

Sámuel könyve. Pest, 1863. Jos. Lowy. Fametszetű könyvdíszekkel. Fűzve, borító nélkül.
21297.

2 000 HUF

21298.

2 000 HUF

21299.

2 000 HUF

Rapcsányi László: Jeruzsálem. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21300.

2 000 HUF

Rapcsányi László: Jeruzsálem. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21301.

2 000 HUF

Orbán Ferenc: Magyarország zsidó emlékei, nevezetességei. Bp., 1991, Panoráma. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21302.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF