1965.IX.27. Terplán Zénó (1921-2002) Széchenyi-díjas magyar gépészmérnök, egyetemi tanár, az MTA tagja., Miskolc díszpolgára 2 db autográf levele Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke özvegyének
1965 E. Szűcs: ,,Hatszögletű kemence aerodinamikája barnaszén égetésekor", orosz nyelvű tanulmány (kandidátusi értekezés) beragasztott ábrákkal, fotókkal, kissé sérült egészvászon-kötésben, 138 p.
1966 Szepes Mária (1908-2007) írónő autográf képeslapja, rajta autográf soraival, "Mária Béla" aláírással. [MáriaBéla = Szepes Mária és férje Szepes Béla (1903-1986) síelő és gerelyhajító olimpikon, karikaturista.]
1967 Keresztury Dezső (1904-1996) költő, korábbi vallás- és közoktatásügyi miniszter autográf verses sorai felesége, Mária részére, Herbert Alsen (1906-1978) német-osztrák operaénekes, intendáns, Margret Dietrich (1920-2004) német-osztrák színigazgató és mások beazonosítandó autográf aláírásaival, burgenlandi fraknói ünnepi játékok képeslap hátoldalán. + egy további képeslap Keresztury Dezső (1904-1996) költő, korábbi vallás- és közoktatásügyi miniszter autográf verses soraival, szakadásokkal
cca 1969-1973 Petra-Szabó Gizella lektori jelentései, főként német szerzők műveiről, 18 db gépirat (egy német, a többi magyar nyelven), változó állapotban