1931 Budapesti kereskedelmi akadémia. Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.
1933 Bécs, Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának, a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállítása alkalmából egy a neues Politisches Volksblatt megjelent kritikára reagálva. További rendkívül érdekes benyomásokkal Budapestről és a Dunáról. Fejléces papíron, másfél géppel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he expresses his thoughts about a critic of his exhibition in Budapest. In German languague.
1933 Szolnok, Faragó Sándor műkereskedő, könyv és papíráruház tulajdonos levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben Faragó a tulajdonában lévő Kézdi-Kovács László festményt küldené vissza restaurálásra. Fél gépelt oldal, Faragó Sándor autográf aláírásával és céges bélyegzőjével, eredeti borítékon Kézdi-Kovács László autográf feliratával.
1933 Bp., Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Vészi József (1858-1940) író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztője részére a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállításának rendezése ügyében. Fejléces papíron, egy kézzel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. laptetején feltehetően Vészi József autográf felirata: "Gerő (...)!", azaz feltehetően Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának továbbíthatta a levelet. Lapszéli kisebb, szöveget nem érintő sérüléssel. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter about the planning of his exhibition in Budapest. In German languague.
1936 Szent-Györgyi Albert (1893-1986) Nobel-díjas orvos, biokémikus gépelt levele, autográf javításaival a Nature c. tudományos folyóirat szerkesztőjének, melyben beszámol a Citrinnek nevezett C vitamin izolálásáról, melyért később Nobel díjat kapott. Fejléces levélpapírján
1938 Dr. Matolcsy Miklós (1869-1938) gyógyszerész, orvos, egyetemi tanár, földbirtokos, az Országos Közegészségügyi Tanácsnak, a IV. Gyógyszerkönyvet szerkesztő bizottságnak a tagja. Matolcsy Mátyás, és Matolcsy Tamás szélsőjobbos politikus apjának halálozási értesítője, hajtott.