Historical documents, manuscripts

Number of items: 158

1927-1931 Tartozás-követelési napló, össz. 100 számozott oldal, több bejegyzéssel, nagyrészt kitöltetlen
14672.

1 800 HUF

ca 1930 irredenta rajzok térkép rajzok, 45x30 cm 5 db
14673.

4 000 HUF

1931 Budapesti kereskedelmi akadémia. Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.
14674.

1931 Budapesti kereskedelmi akadémia.
Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.

3 400 HUF
9,21
10,63

1933 Bécs, Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának, a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállítása alkalmából egy a neues Politisches Volksblatt megjelent kritikára reagálva. További rendkívül érdekes benyomásokkal Budapestről és a Dunáról. Fejléces papíron, másfél géppel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he expresses his thoughts about a critic of his exhibition in Budapest. In German languague.
14675.

5 000 HUF

1933 Szolnok, Faragó Sándor műkereskedő, könyv és papíráruház tulajdonos levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben Faragó a tulajdonában lévő Kézdi-Kovács László festményt küldené vissza restaurálásra. Fél gépelt oldal, Faragó Sándor autográf aláírásával és céges bélyegzőjével, eredeti borítékon Kézdi-Kovács László autográf feliratával.
14676.

3 600 HUF
9,76
11,25

1933 Bp., Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Vészi József (1858-1940) író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztője részére a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállításának rendezése ügyében. Fejléces papíron, egy kézzel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. laptetején feltehetően Vészi József autográf felirata: "Gerő (...)!", azaz feltehetően Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának továbbíthatta a levelet. Lapszéli kisebb, szöveget nem érintő sérüléssel. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter about the planning of his exhibition in Budapest. In German languague.
14677.

5 000 HUF

14678.

20 000 HUF
54,20
62,50

1936 Szent-Györgyi Albert (1893-1986) Nobel-díjas orvos, biokémikus gépelt levele, autográf javításaival a Nature c. tudományos folyóirat szerkesztőjének, melyben beszámol a Citrinnek nevezett C vitamin izolálásáról, melyért később Nobel díjat kapott. Fejléces levélpapírján
14679.

20 000 HUF
54,20
62,50

1938 Dr. Matolcsy Miklós (1869-1938) gyógyszerész, orvos, egyetemi tanár, földbirtokos, az Országos Közegészségügyi Tanácsnak, a IV. Gyógyszerkönyvet szerkesztő bizottságnak a tagja. Matolcsy Mátyás, és Matolcsy Tamás szélsőjobbos politikus apjának halálozási értesítője, hajtott.
14680.

2 000 HUF

1939 Szentes, a Horváth Mihály Bajtársi Egyesület táncrendje
14681.

5 000 HUF

1939 Magyar Elektrotechnikai Egyesület Ifjúsági Szakosztályának táncrendje, Tisztviselő Kaszinó
14682.

5 000 HUF

1939 London, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai édesapjához, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, Londonból, melyben beszámol új lakásáról. Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásával, levelezőlapon.
14683.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF