cca 1900-1930 Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész, m. kir. csendőr százados hagyatékából származó anyag: saját kezű feljegyzések, gépelt levelek, kézzel rajzolt térképvázlatok, történelmi és katonai témájú jegyzetek (különböző alakulatok felsorolása, leszármazási tábla/családfa, stb.), Pécs sz. kir. város térképe (átdolgozásra vonatkozó feljegyzésekkel), stb. Vegyes állapotban. Érdekes, átnézendő anyag!
cca 1900-1930 Vegyes névjegykártya gyűjtemény, kb. 23 db, közte Omoraviczai Heinrich Ferenc sz. k. kereskedelemügyi minister, Apsai Mihályi Victor lugosi püspök, Oroszy Jenő ref. esperes - lelkész (özvegye), Lónyay János, Danilovics Elek ny. m. kir. kuriai bíró, Fabiny Gyula, Balás Béla, Gróf Takách-Tolvay István, Gulácsy Béla, Szekrényessy Árpád és mások.
cca 1900-1940 Vegyes névjegykártya tétel, főleg osztrák személyek kártyáival, kb. 100 db. Köztük: Princesse Rosa de la Tour et Taxis, La Princesse Louis de Liechtenstein, La Comtesse Gabrielle de Zichy, La Princesse Oldescalchi née Comtesse Zichy, Princesse Leontine de Fürstenberg, Ernst Prinz zu Windisch Graetz, Le Prince et la Princesse Louis de Windisch-Graetz, La Comtesse Goluchonska née Princesse Murat, La Prince et La Princesse Kinsky, La Baronne de Pach, Madame Kállay né Comtesse Bethlen, La Comtesse de Kinsky née Princesse de la Tour et Taxis, és más személyek névjegykártyáival, részben autográf bejegyzésekkel.
1903 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai feleségéhez, amelyben képek elszállításáról és Amerikába történő elutazásáról ír. Levelezőlapon, autográf aláírásával.
ca 1905 P. V. Ardeliano k.u.k. udvari szállító parfűmárus Habsburg Károly, később IV. Károly király részére szóló születésnapi jó kívánságokat tartalmazó levele. / Ardeliano k.u.k. Károly Habsburg, court transporter of perfumery's letter containing good birthday wishes to the later King Charles.
1906 Habsburg Károly, később IV. Károly király részére szóló számla k.u.k. postagalamb állomás pecsétjével / 1906 Károly Habsburg, later IV. King Charles Invoice invoice with K.u.k. carrier pigeon station seal
ca 1910 Mednyánszky László (1852-1919) festőművész autográf levele dr. Löwenstein Arnoldnak a Pallas Irodalmi Rt, igazgatójának, mecénásának Bécsből. A levélben megköszöni anyagi segítségét és jelzi, hogy egyelőre neki nincs szüksége másra, a képei elküldéséről ír és arról, hogy reméli sikerült eltalálni Löwenstein ízlését. 2 beírt oldal