Books: History

Number of items: 211

19330.

Kolligátum:

Szabó Károly: Kun László 1272-1290.

28 000 HUF
75,88
90,91

Fejér, (György) Georgius: Genus, incunabula et virtus Joannis Corvini de Hunyad, regni Hungariae gubernatoris, argumentis criticis illustrata    Budae, 1844. Typis Typogr. Regiae Univ. Ungaricae. 340p Korabeli papírkötésben, gerincen kis sérüléssel
19331.

20 000 HUF
54,20
64,94

Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 2. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+103 p. + 10 (képtáblák, közte egy színes, egy kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált +  Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 2. köt.) Bp., [1886.], Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1(címkép, Dörre Tivadar (1858-1932): Pázmány Péter rézmetszetű portréja) t. + 4+344 p.+13 (képtáblák) t.+10 (mellékletek) t. +  Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna 1582-1632. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1885, Mehner Vilmos. 108p 6t, közötte kihajtható hasonmások  Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 4. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t. + 4 + 132 p., + 8 (képtáblák, közte 3 kihajtható hasonmás) . + Szabó Károly: Kun László 1272-1290. Budapest, 1886. Méhner Vilmos (Franklin-Társulat könyvnyomdája.)töredék, csak 56. oldal. Aranyozott egészvászon kötésben.
19332.

Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 2. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+103 p. + 10 (képtáblák, közte egy színes, egy kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált +

Budapest, 1886. Méhner Vilmos (Franklin-Társulat könyvnyomdája.)töredék, csak 56. oldal. Aranyozott egészvászon kötésben.

18 000 HUF
48,78
58,44

Magyar Történeti Életrajzok kolligátum. Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. +  Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond. 1622-1652. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 1. köt.) Bp., 1886., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+183 p. + 7 (képtáblák, közte egy kétoldalas, egy színes, és két kihajtható hasonmás) t +  Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond. 1622-1652. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 1. köt.) Bp., 1886., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+183 p. + 7 (képtáblák, közte egy kétoldalas, egy színes, és két kihajtható hasonmás) t Egészvászon kötésben,
19333.

Magyar Történeti Életrajzok kolligátum. Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. +

Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond. 1622-1652. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 1. köt.) Bp., 1886., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+183 p. + 7 (képtáblák, közte egy kétoldalas, egy színes, és két kihajtható hasonmás) t
+

Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond. 1622-1652. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 1. köt.) Bp., 1886., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+183 p. + 7 (képtáblák, közte egy kétoldalas, egy színes, és két kihajtható hasonmás) t Egészvászon kötésben,

16 000 HUF
43,36
51,95

Révész László: A karosi honfoglalás kori temetők. Régészeti adatok a Felső-Tisza-vidék X. századi történetéhez. Szerk.: Fodor István, Veres László, Viga Gyula. Magyarország Honfoglalás Kori és Kora Árpád-kori sírleletei 1. Miskolc, 1996., Herman Ottó Múzeum-Magyar Nemzeti Múzeum, 506+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19334.

18 000 HUF
48,78
58,44

Magyar Történeti Életrajzok, III. évf. 3-4. köt., egybekötve: Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 3. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+215 p. + 12 (képtáblák, egy színes, egy két oldalas kromolitográfia, két kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.; Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 4. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t. + 4 + 132 p., + 8 (képtáblák, közte 3 kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.Modern félműbőr kötésben. ex librissel
19335.

14 000 HUF
37,94
45,45

Márki Sándor, Dr.: Horváth Mihály. (1809?1878). Magyar Történeti Életrajzok Bp.1917. 388p. Bordázott fél műbőr kötésben, Ex libirssel.
19336.

14 000 HUF
37,94
45,45

Új Plutarch, vagy minden korok és nemzetek? leghíresebb férfiai és hölgyeinek arcz-és életrajza. A? szöveg? német eredetiét magyarázta Bajza. 1. köt. Pest, 1845. Hartleben. 1 metsz. díszcímlap. 308 p. 2 sztl. lev. 24 t. (acélmetszet, hártyapapírral védve) A metszetek Carl Mayer munkái. Táblánként 6, összesen 192 portréval. Címlap és az első levél hiányzik. Korabeli, sérült papírkötésben. Ritka!
19337.

12 000 HUF
38,96

Szekér Joakim [Alajos]: Magyarok eredete, a régi és mostani magyaroknak nevezetesebb tselekedeteivel. II. könyv: A' Magyaroknak Országlásáról, és azoknak emlékezetesebb tselekedeteiről, Wenczeslaus királytól fogva II-dik Leopoldig. Pozsonban és Komáromban, 1791., Wéber Simon Péter költségével és betűivel, XII+374+22 p. Első kiadás. Korabeli kopott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán (kívül - belül), és a hátsó borítón javításokkal, a címlapon pecséttel, bejegyzésekkel, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal, a 2. lapon (ajánlás) felső részén és az utolsó lap szélén hiánnyal.
19338.

10 000 HUF
32,47

[A munkácsi görögkatolikus egyház alapítójáról Koriáthovics Tódórról szóló munka] R. P. Joannicio Basilovits: Brevis Notitia Fundationis Theodori Koriathovits, olim Ducis De Munkacs, &c. Exhibens Statum Graeco-Cartholicae Dioecesis Munkacsiensis Hierarchicum, juxta seriem Episcoporum... 1-3. egy kötetben., Cassoviae, 1799. Elling. 1t rézmetszetű címkép 16 sztl lev. 104p, 207p., 139p. 18sztl lev Korabeli sérült. szétesett kötésben. a címkép lapja sérült, hátoldalán tollas firka.
19339.

[A munkácsi görögkatolikus egyház alapítójáról Koriáthovics Tódórról szóló munka] R. P. Joannicio Basilovits: Brevis Notitia Fundationis Theodori Koriathovits, olim Ducis De Munkacs, &c. Exhibens Statum Graeco-Cartholicae Dioecesis Munkacsiensis Hierarchicum, juxta seriem Episcoporum... 1-3. egy kötetben., Cassoviae, 1799. Elling. 1t rézmetszetű címkép 16 sztl lev. 104p, 207p., 139p. 18sztl lev
Korabeli sérült. szétesett kötésben. a címkép lapja sérült, hátoldalán tollas firka.

12 000 HUF
38,96

Szabó Károly: Magyar vezérek kora. Árpádtól Szent Istvánig. Pest, 1869. Ráth Mór. 448 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, papír részen kissé sérült. Ritka, jó példány!
19340.

15 000 HUF
40,65
48,70

1919 A Tanácsok Országos Gyűlésének naplója. (1919. jun. 14 - 1919 jun. 23.) A munkás- és katonatanácsok gyorsirodájának feljegyzései alapján. Bp., 1919., Athenaeum, 280 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben, ragasztott gerinccel
19341.

15 000 HUF
40,65
48,70

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF