Books: History

Number of items: 211

Szilágyi Sándor (szerk.): Okirattár Strassburg Pál 1631-1633-iki követsége és I. Rákóczy György első diplomacziai összeköttetései történetéhez. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Első osztály: Okmánytárak. 26. köt. Bp., 1882, MTA (Athenaeum-ny.), XXVIII+152 p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón felületi sérülésekkel, belül a lapok jó állapotban.
19403.

4 800 HUF
13,01
15,58

[Mangra, Vasile] M. V.:  Magyarok és románok. Nagyszeben, 1918. Görögkeleti Román Főegyházmegyei Könyvnyomda. 30 p. Egyetlen kiadás. A csak szerzői monogrammal jelölt politikai dolgozat szerzője Vasile Mangra (1850-1918) nagyváradi ortodox püspök, erdélyi metropolita. A román nemzeti érdekekért az 1890-es években keményen kiálló ortodox pap és politikai aktivista az első világháború idején már Tisza István és a Monarchia fennmaradásának híve, 1916-ban a magyar adminisztráció támogatásával nyerte el a nagyváradi püspöki címet. Az ezredéves magyar királyságot éltető, és a harmonikusabb magyar-román együttélést szorgalmazó rövid történelmi áttekintése 1917-1918-ban készült, abban az időszakban tehát, amikor Románia (1916. évi sikertelen katonai kísérlete után) osztrák-magyar-német megszállás alatt állt - a püspök a román államnak ezt a tettét dolgozatában politikai kalandorságnak minősítette és elítélte. Emlékezetes dokumentum egy ortodox erdélyi egyházi vezető nézeteinek változásairól. Könyvtári duplum. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19404.

[Mangra, Vasile] M. V.: Magyarok és románok.
Nagyszeben, 1918. Görögkeleti Román Főegyházmegyei Könyvnyomda. 30 p. Egyetlen kiadás.
A csak szerzői monogrammal jelölt politikai dolgozat szerzője Vasile Mangra (1850-1918) nagyváradi ortodox püspök, erdélyi metropolita. A román nemzeti érdekekért az 1890-es években keményen kiálló ortodox pap és politikai aktivista az első világháború idején már Tisza István és a Monarchia fennmaradásának híve, 1916-ban a magyar adminisztráció támogatásával nyerte el a nagyváradi püspöki címet. Az ezredéves magyar királyságot éltető, és a harmonikusabb magyar-román együttélést szorgalmazó rövid történelmi áttekintése 1917-1918-ban készült, abban az időszakban tehát, amikor Románia (1916. évi sikertelen katonai kísérlete után) osztrák-magyar-német megszállás alatt állt - a püspök a román államnak ezt a tettét dolgozatában politikai kalandorságnak minősítette és elítélte. Emlékezetes dokumentum egy ortodox erdélyi egyházi vezető nézeteinek változásairól.
Könyvtári duplum.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

4 000 HUF
12,99
9

Baán Kálmán:  Magyar genealogiai és heraldikai forrásmunkák 1561-1932. Oklevelek, genealogiai művek, valamint a kéziratos oklevél- és családtörténeti gyűjtemények összefoglaló jegyzéke. A családtörténet és nemességkutatás kulcsa. Összeállította: Baán Kálmán. Budapest, 1932. Robur Irodalmi Vállalat - Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája. 84 p. Egyetlen kiadás. A téma alapvető bibliográfiája. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az első borítófedél verzóján Ex libris. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19405.

Baán Kálmán: Magyar genealogiai és heraldikai forrásmunkák 1561-1932. Oklevelek, genealogiai művek, valamint a kéziratos oklevél- és családtörténeti gyűjtemények összefoglaló jegyzéke. A családtörténet és nemességkutatás kulcsa. Összeállította: Baán Kálmán.
Budapest, 1932. Robur Irodalmi Vállalat - Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája. 84 p. Egyetlen kiadás.
A téma alapvető bibliográfiája.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az első borítófedél verzóján Ex libris.
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

4 000 HUF
12,99

Györffy György:  Tanulmányok a magyar állam eredetéről. A nemzetségtől a vármegyéig, a törzstől az országig. Kurszán és Kurszán vára. Budapest, 1959. Akadémiai Kiadó (ny.) [4] + 168 p. + 6 t. (kétoldalas) + 3 térkép. Egyetlen kiadás. Györffy György (1917-2000) Széchenyi-díjas történész, a történettudományok kandidátusa. A magyar őstörténettel, az Árpád-korral kapcsolatos, néprajzi és történeti nyelvészeti módszereket is felhasználó tanulmánya a korai magyar államszervezetről írt megkerülhetetlen dolgozat. Tanulmánykötete végén rövidebb tanulmány a honfoglalás kori Óbuda váráról. (A Magyar Néprajzi Társaság könyvtára.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19406.

Györffy György: Tanulmányok a magyar állam eredetéről. A nemzetségtől a vármegyéig, a törzstől az országig. Kurszán és Kurszán vára.
Budapest, 1959. Akadémiai Kiadó (ny.) [4] + 168 p. + 6 t. (kétoldalas) + 3 térkép. Egyetlen kiadás.
Györffy György (1917-2000) Széchenyi-díjas történész, a történettudományok kandidátusa. A magyar őstörténettel, az Árpád-korral kapcsolatos, néprajzi és történeti nyelvészeti módszereket is felhasználó tanulmánya a korai magyar államszervezetről írt megkerülhetetlen dolgozat. Tanulmánykötete végén rövidebb tanulmány a honfoglalás kori Óbuda váráról.
(A Magyar Néprajzi Társaság könyvtára.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

4 000 HUF
12,99

Téglás Gábor:  Adalékok a rómaiak ólombányászatáról, tekintettel Dáczia és Pannonia ólomból készült kultuszemlékeire. Budapest, 1909. Pallas Rt. ny. 41 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Téglás Gábor (1848-1916) régész, különösen Erdély római kori régészetével foglalkozott. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. (Különlenyomat a Bányászati és Kohászati Lapok 1909. évfolyamának julius 15-iki 14-ik számából.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, az első fedőborítón alul apró foltosság és kisebb hiány. Jó példány.
19407.

Téglás Gábor: Adalékok a rómaiak ólombányászatáról, tekintettel Dáczia és Pannonia ólomból készült kultuszemlékeire.
Budapest, 1909. Pallas Rt. ny. 41 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Téglás Gábor (1848-1916) régész, különösen Erdély római kori régészetével foglalkozott.
Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal.
(Különlenyomat a Bányászati és Kohászati Lapok 1909. évfolyamának julius 15-iki 14-ik számából.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, az első fedőborítón alul apró foltosság és kisebb hiány. Jó példány.

4 000 HUF
12,99

Zsámár Jenő:  A mexikói vérfürdő. Budapest, [1928 után]. "A Szív" kiadása (Európa Irodalmi és Nyomdai Rt.) 84 p. Zsámár Jenő (1904-1974) jezsuita szerzetes beszámolója Plutarco Elías Calles mexikói elnök baloldali, antiklerikális intézkedéseit ítéli el. Az 1924 és 1928 között hivatalban levő mexikói elnök radikális népjóléti és oktatási reformintézkedései valóban erősen sértették a Mexikóban erős pozíciókkal bíró katolikus egyház érdekeit, olyannyira, hogy az intézkedések nyomán 1926-tól polgárháború robbant ki az országban. Az erősen katolikus szempontú összefoglaló a szabadkőművesek, a bolsevikok, a protestánsok és az Egyesült Államok együttes aknamunkáját feltételezi a mexikói rezsim antiklerikális törvényei, illetve a kirobbant polgárháború mögött. A történeti összefoglalót a polgárháborúból vett véres beszámolók és fényképek tarkítják. A mű első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a 4. kiadásból való. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19408.

Zsámár Jenő: A mexikói vérfürdő.
Budapest, [1928 után]. "A Szív" kiadása (Európa Irodalmi és Nyomdai Rt.) 84 p.
Zsámár Jenő (1904-1974) jezsuita szerzetes beszámolója Plutarco Elías Calles mexikói elnök baloldali, antiklerikális intézkedéseit ítéli el. Az 1924 és 1928 között hivatalban levő mexikói elnök radikális népjóléti és oktatási reformintézkedései valóban erősen sértették a Mexikóban erős pozíciókkal bíró katolikus egyház érdekeit, olyannyira, hogy az intézkedések nyomán 1926-tól polgárháború robbant ki az országban. Az erősen katolikus szempontú összefoglaló a szabadkőművesek, a bolsevikok, a protestánsok és az Egyesült Államok együttes aknamunkáját feltételezi a mexikói rezsim antiklerikális törvényei, illetve a kirobbant polgárháború mögött. A történeti összefoglalót a polgárháborúból vett véres beszámolók és fényképek tarkítják. A mű első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a 4. kiadásból való.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

4 000 HUF
12,99
9

Fitz Jenő (szerk.) Die aktuellen Fragen der Bandkeramik. Vonaldíszes kerámia időszerű kérdései. Akten der Pannonia Konferenzen I. Az I. Pannonia konferencia aktái. Az István Király Múzeum Közleményei 18. Székesfehérvár, 1972, Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, 235 p. Német, angol és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példány.
19409.

4 000 HUF
12,99

Kristó Gyula: Árpád fejedelemtől Géza fejedelemig. 20 tanulmány a 10. századi magyar történelemről. Bp.,2002,Akadémiai. Kiadói papírkötés, a címlapon hibajavító nyomokkal.
19410.

4 800 HUF
13,01
15,58

[Gaál József] Gaal:  Peru fölfedezése és elfoglalása. Pest, 1871. Heckenast Gusztáv (ny.) 111 + [1] p. Gaal József (1811-1866) költő, író közérthető, népies stílusban írt történelmi ismeretterjesztő tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztráció díszíti. A munka első kiadása 1859-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés és katalógusszám. (Vasárnapi könyvtár III.) Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19411.

[Gaál József] Gaal: Peru fölfedezése és elfoglalása.
Pest, 1871. Heckenast Gusztáv (ny.) 111 + [1] p.
Gaal József (1811-1866) költő, író közérthető, népies stílusban írt történelmi ismeretterjesztő tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztráció díszíti. A munka első kiadása 1859-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés és katalógusszám.
(Vasárnapi könyvtár III.)
Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

4 000 HUF
12,99

[Orosz József, balásfalvi] A...: Umrisse einer möglichen Reform in Ungarn im Geiste des Juste-milieu. Erstes Heft.    London, 1833. Moriot [2]+75 p. Első kiadás. A nyomdahely feltehetően koholt, valószínű, hogy Wigand Ottó nyomtatta Altenburgban. Kiadói papírborítóval A művet megjelenése után elkobozták
19412.

4 800 HUF
13,01
15,58

Tabarant, A.: Pissaro. Ford.: Wildner Ödön. 40 műmelléklettel    Bp. é. n. Révai. 75 p. 2 sztl. lev. + 40 t. (képek). Korabeli, bordázott, aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel, az eredeti papírborító bekötve, szép állapotú.
19413.

4 000 HUF
12,99

Ferdinand Gregorovius: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Fordította: Pászthory János. Bp., 1897, MTA. 482 + (4) p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés. Ex librissel
19414.

3 000 HUF
9,74

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF