Books: History

Number of items: 211

1907 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXVII. Komplett évfolyam. Bp. 1907. MTA. 448p. VI. t. Korabeli félbőr kötésben
19354.

8 000 HUF
25,97

1909 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXIX: Komplett évfolyam. Bp. 1909. MTA. 440p. Korabeli kiss sérült félbőr kötésben
19355.

8 000 HUF
25,97

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban. Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás. Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19356.

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban.
Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás.
Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

8 000 HUF
25,97

Colin Renfrew - Paul Bahn: Régészet elmélet, módszer, gyakorlat. Ford: Dezső Tamás, Vicze Magdolna, Benczik Vera. Bp., 1999., Osiris, 643+1 p. 1. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19357.

8 000 HUF
25,97

Antonio Bonfini: A magyar történelem tizedei. Ford.: Kulcsár Péter. Bp.,1995, Balassi, 1094+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón kis szakadásokkal, jó állapotban
19358.

8 000 HUF
25,97

Csoma Mózes: Koreai csaták és harcosok. A szerző, Csoma Mózes (1978-) orientalista, a Koreai-félsziget történelmének és politikai viszonyainak kutatója által DEDIKÁLT példány! Bp., 2011, Oriental History Project, 176 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19359.

7 000 HUF
18,97
22,73

Szakai Tosinobu: A japán kendó története. 2013. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19360.

5 500 HUF
14,91
17,86

Pulszky Ferenc: Életem és korom. I-II. kötet. Második kiadás. Bp., 1884, Ráth Mór.Kiadói papírborítóval, modern fél-műbőr kötésben 504 + 541 p.
19361.

7 000 HUF
18,97
22,73

Francisco Carolo Palma [Pálma Károly Ferenc (1735-1787)]: Notitia rerum Hungaricarum. Conscripta a - - , nunc Caesareo Regio Aulico Capellano. SS. Theolog. in Academia Viennensi Baccalaureo Protonotario Apostolico, editio altera, ab auctore recognita et aucta. Pars secunda . Tyrnaviae [Nagyszombat], 1775, 6 sztl. lev.+540+(9) p. Korabeli kissé sérült egészbőr kötésben
19362.

7 000 HUF
18,97
22,73

Pavlóczki Béla: Berg Gusztáv. Kapuvár-Bp., 2014, szerzői. 452+2 p. Magyar nyelven, angol és német ny. összefoglalóval. Fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a könyv mellékletét képező könyvjelzővel, jó állapotban.
19363.

3 000 HUF
9,74

Doros Gábor:  A magyarság életereje. A nemzettest biológiája, fajegészsége és eugéniája. Budapest, 1944. Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (Athenaeum ny.) 646 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül 114 egész oldalas képpel, térképpel, rajzzal illusztrált. Doros Gábor (1892-1980) orvos, bőrgyógyász, egyetemi tanár fajbiológiai munkájában számos fejezetet szentel az emberiség nagyrasszainak jellemzésére, a nagyrasszokon belül pedig különös figyelmet szán a magyarság szempontjából meghatározó jellegű turanid és ugor rassztípus antropológiai és jellemtani meghatározására, majd kidolgozza a magyarság és a hazai nemzetiségek együttélésének történetét. Az utolsó fejezetek fajhigiénés programja a magyarság megerősítését a korai házasodásban, az egykézés visszaszorításában, a családtámogatási és társadalombiztosítási programok kidolgozásában látja. A fajhigiénés terminológiájú antropológiai munka rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. Az előzékeken és a belív néhány oldalán apró rozsdafoltosság. (Turul könyvek.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19364.

Doros Gábor: A magyarság életereje. A nemzettest biológiája, fajegészsége és eugéniája.
Budapest, 1944. Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (Athenaeum ny.) 646 p. Első kiadás.
Oldalszámozáson belül 114 egész oldalas képpel, térképpel, rajzzal illusztrált. Doros Gábor (1892-1980) orvos, bőrgyógyász, egyetemi tanár fajbiológiai munkájában számos fejezetet szentel az emberiség nagyrasszainak jellemzésére, a nagyrasszokon belül pedig különös figyelmet szán a magyarság szempontjából meghatározó jellegű turanid és ugor rassztípus antropológiai és jellemtani meghatározására, majd kidolgozza a magyarság és a hazai nemzetiségek együttélésének történetét. Az utolsó fejezetek fajhigiénés programja a magyarság megerősítését a korai házasodásban, az egykézés visszaszorításában, a családtámogatási és társadalombiztosítási programok kidolgozásában látja. A fajhigiénés terminológiájú antropológiai munka rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
Az előzékeken és a belív néhány oldalán apró rozsdafoltosság.
(Turul könyvek.)

6 000 HUF
19,48
11

Fitz Jenő (szerk.): The Celts in Central Europe. Papers of the II. Pannonia Conference. A II. Pannonia Konferencia aktái. István Király Múzeum Közleményei A. sorozat 20. sz. Székesfehérvár, 1975., Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, 252 p. Több nyelven: angol, német, francia, olasz nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19365.

6 000 HUF
19,48

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF