Schächter Miksa: Sebészeti gyógyítás. Vérzéscsillapítás, érzéketlenítés, sebkezelés. Therapia, a gyógyító tudományok könyvtára IV. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 256+(20) p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban, a borítón minimális kopottsággal.
Balogh János: Bioszféra-expedíció. (Dedikált!) Bp., 1980, RTV-Minerva. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Balogh János (1913-2002) Kossuth- és Széchenyi-díjas zoológus, ökológus, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált példány.
Széll Lajos: Életmentés és egészségtan. Elemi és polgári iskolai tankönyv. Pályamű. Bp., 1885., M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 82 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Mein Körper. Ein medizinisches Sammelwerk unter überwiegender Beteiligung des Universitäs-Professors Dr. Med. Martin Sendenholm [...]. Leipzig / Wien / Zürich, 1931, Dr. Karl Meyer. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.