Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 55

Sobotta J.: Az ember anatómiájának atlasza. Bp., 1911, Franklin. Újrakötött egészvászon kötés, egyik kötetben minimális jegyzettel, jó állapotban.
20290.

15 000 HUF
40,65
46,88

20291.

8 000 HUF

Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal, egy szakadt lappal.
20292.

8 000 HUF

Litschauer Lajos: Földtan. Különös tekintettel Magyarország bányászati viszonyaira. Összeáll.: - -. A Magyar Bányász-Felőr Kézi Könyvtára III. köt. Selmecbánya, 1898, Joerges Ágost, IX+154+1 p.+1 (kihajtható táblával) t. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a címlapon bányamérnök tulajdonosi névbejegyzésével.
20293.

8 000 HUF

Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzettel, a karton-tokon kis sérüléssel, jó állapotban. 33. számozott példány. Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
20294.

6 000 HUF

Szily Kálmán et al: Természettudományi közlöny, 1871, 19-28. füzet egybekötve, Pest., 1871, Khór és Wein, kopott és sérült kötés, foltos lapok, sérült gerinc.
20295.

4 800 HUF
13,01
15,00

Völgyesi Ferenc:  Férfi lélek, női lélek. A yang-yin elv a természetben. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Budapest, 1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Antiqua Rt. ny.) 1 t. (színes címkép) + 432 p. + 32 t. (4 színes, 28 kétoldalas); 1 t. (színes címkép) + [433]-901 + [3] p. + 26 t. (2 színes, 24 kétoldalas). Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, katonaorvos, idegorvos, nemzetközi hírű hipnotizőr, korabeli közhíresség. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal is gazdagon illusztrált munkája emlékezetes bevezetést nyújt a jellemtanba, karakterológiába és annak évszázados kultúrtörténetébe az ókortól a pszichoanalitikai elméletekig. Hosszasan foglalkozik a hisztéria és a neuraszténia jelenségeivel, a pszichoaktív és pszichopasszív [!] állapotokkal, illetve kísérletet tesz a női és férfi személyiségjegyek tipológiájára, sőt egyes népcsoportok karakterológiai jellemzésére is. A kultúrtörténeti kitérőkkel, és a szerző hatalmas praxisából és olvasmányanyagából származó anekdotákkal vegyített munka korabeli vélemények szerint mozaikszerű szerkesztése és hipnózissal kapcsolatos elméletei miatt nem tekinthető tudományos munkának. Az illusztrált ismeretterjesztő munka első kiadása 1943-ban jelent meg, példányunk az azonos évben napvilágot látó 2. kiadásból származik. A címlapokon régi kereskedői könyvbélyegzések, mindkét köteté fűzése meglazult, első kötetünkből hiányzik a második ív. (Lélek és természettudomány, XXVI-XXVII. kötet.) Egységes, illusztrált, feliratozott, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.
20296.

4 000 HUF

Treitz Péter: Gazdasági ásványtan és talajismeret. Bp., 1929,"Pátria", VIII + 237 p. +1 (Csonka-Magyarország kihajtható, színes talajtérképe) t. Gazdag szövegközti képanyaggal, térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két lap kijár (IV/V,VI/VII.)
20297.

3 800 HUF
10,30
11,88

Varró Aladár Béla: Gyógynövények mint háziszerek. Bp., 1931, Dante. Egészvászon kötés, gerinc hiányzik, ajándékozási sorokkal, viseltes állapotban.
20298.

3 600 HUF
9,76
11,25

Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum, 398+2 p.; 327 p.+XXXV t. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az egyik kötet elülső táblája foltos.
20299.

3 600 HUF
9,76
11,25

Brühl, Gustav: Lehrbuch und Atlas der Ohrenheilkunde. Lehmann's Medizinische Handatlanten Band XXIV. München, 1913, J. F. Lehmann's Verlag. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.
20300.

3 000 HUF

Sommer, Robert: Diagnostik der Geisteskrankheiten. Für praktische Ärzte und Studierende. Berlin-Wien, 1901, Urban & Schwarzenberg, VIII+408 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20301.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF