Antique

Number of items: 225

Ékszertartó állvány, Kovácsoltvas. m: 39 cm, d: 34 cm
12694.

5 000 HUF

7 db kínai színházi maszk, festett gipsz, némelyik "borotvált" Fejek mérete 10-13 cm ig, szakállal 25 cm 5 db régebbi jelzett, kettő modernebb. Shangtiantai Yuan, Yao, főúr, Bao Shian / 7 Chinese theater masks, painted plaster, some "shaved" Head size up to 10-13 cm, with beard 25 cm 5 older ones marked, two more modern. Shangtiantai Yuan, Yao, lord, Bao Shian
12695.

24 000 HUF
65,04
75,00

cca 1930, lovaspóló játékos bronz alakjával díszített márvány tolltartó, 37x22x19 cm
12696.

20 000 HUF
54,20
62,50

Max Hatscheck színházi távcső tokjában, kopással, jelzett
12697.

6 000 HUF

12698.

15 000 HUF
40,65
46,88

1914 Alpakka hatalmas szervírozótál, tulajdonosi megjelöléssel, pereménél futó rózsamintával, kopással, 4 félgömb lábon, d: 50 cm
12699.

10 000 HUF

Faragott csont és gyöngyház berakásokból álló kínai kép, üvegezett fa keretben, 1-1 elemhiánnyal, teljes méret 31x39 cm
12700.

8 000 HUF

Női ing. Mezőség, cca 19. sz. vége, hímzett monogrammal.
12702.

2 400 HUF

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, cca 46x56 cm /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."
12703.

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. 1751, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével, cca 46x56 cm
///
"Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."

30 000 HUF
81,30
93,75

Régi pipa, eredeti tokkal, a tok belsején jelzett: Weisz G. Budapest, Rákóczi-út 70., kissé kopott, a pipa ragasztott, h: 16 cm
12704.

1 600 HUF

Színházi táska. Ezüstözött fém. Jelzett 25 cm
12705.

4 000 HUF

Kenyérpecsételő. Máramaros, 19. sz. második fele, faragott fa, 6x5 cm
12706.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF