https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 324

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Bentley's Second Phrase Code. Compiled by E. L. Bentley. London, 1936, William Brown & Co. Second Print. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés, festett lapélekkel, a gerincen és az elülső borítón sérülésekkel, kopott borítóval.
1
21049.

Bentley's Second Phrase Code. Compiled by E. L. Bentley. London, 1936, William Brown & Co. Second Print. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés, festett lapélekkel, a gerincen és az elülső borítón sérülésekkel, kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
0
 
Imman. Io. Gerh. Schelleri (Scheller, Immanuel Johann Gerhard): Praecepta Stili Bene Latini In Primis Ciceroniani, Seu Eloquentiae Romanae. 2. kötet. Lipcse, 1784, Caspar Fritsch. 2. bővített és javított kiadás. Latin nyelven. Későbbi kartonált papírkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza kötéssel, elülső kötéstábla belsején feljegyzésekkel, hiányzó előzéklappal, néhány kevés lap kissé foltos, egy lap kijár. Csak a 2. kötet!
1
21050.

Imman. Io. Gerh. Schelleri (Scheller, Immanuel Johann Gerhard): Praecepta Stili Bene Latini In Primis Ciceroniani, Seu Eloquentiae Romanae. 2. kötet. Lipcse, 1784, Caspar Fritsch. 2. bővített és javított kiadás. Latin nyelven. Későbbi kartonált papírkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza kötéssel, elülső kötéstábla belsején feljegyzésekkel, hiányzó előzéklappal, néhány kevés lap kissé foltos, egy lap kijár. Csak a 2. kötet!

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
 
Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, . Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, ; 444+10 p. Fűzve, borítók nélkül., címlapon és az utolsó levélen kisebb sérülésekkel
1
21051.

Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, . Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, ; 444+10 p. Fűzve, borítók nélkül., címlapon és az utolsó levélen kisebb sérülésekkel

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban.
1
21052.

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,47
EUR
,
14,38
USD
Number of bids:
0
 
Babits Mihály: Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., 1911., Nyugat, (Világosság-ny.), 104+6 p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, szakadt borítóval, a gerincen hiánnyal,
1
21053.

Babits Mihály: Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., 1911., Nyugat, (Világosság-ny.), 104+6 p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, szakadt borítóval, a gerincen hiánnyal,

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Fekete István: Öreg utakon. Fekete István művei. Szeged,2005,Lazi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
1
21054.

Fekete István: Öreg utakon. Fekete István művei. Szeged,2005,Lazi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
1947 Janus Pannonius: Rivista Trimestrale Umanistica dell'Accademia d'Unheria in Roma. Anno 1. Numero 4. 1947 ottobre dicembre. Fondate e diretta Tiberio Kardos. Roma, 1947 Edizioni della Bussola, 6+555-757+1 p.+ XII t. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
1
21055.

1947 Janus Pannonius: Rivista Trimestrale Umanistica dell'Accademia d'Unheria in Roma. Anno 1. Numero 4. 1947 ottobre dicembre. Fondate e diretta Tiberio Kardos. Roma, 1947 Edizioni della Bussola, 6+555-757+1 p.+ XII t. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Vegyes szocialista témájú különlenyomat és nyomtatvány tétel, közte:   Marx Károly: Bér, ár, profit. A Nemzetközi Munkásszövetség főtanácsának 1865. jún. 26. tartott ülésében elmondott beszéd. Ford.: Bokányi Dezső. Munkáskönyvtár. [Bp.,1918],Népszava, 72 p. Kiadói papírkötés, javított borítóval és gerinccel, kötéssel, foltos, két lapszélen kis hiánnyal.;   Horváth Zoltán: Hogy vizsgázott a magyarság. Szocialista Könyvtár. Bp., [1945]. Népszava, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval.;   A munkások barátjai és ellenségei vagy mire jó a szociáldemokráczia? Győr,én.,Győr Egyházmegyei Nyomda, 48 p. Borító nélkül.;   Rákosi Mátyás: Harc az újjáépítésért. Bp.,1945, Szikra, 32 p.;   Rudas László: Klasszikus kapitalizmus és imperializmus. Szemináriumi Füzetek. Bp.,én.,Magyar Kommunista Párt, foltos, 28 p.;   A . J. Zisz: A kommunista erkölcs. Bp., 1949, Szikra, 48 p. A borító elvált a könyvtesttől.;   1949 Falusi Népnevelő. 1949. feb. 10., 6 szám. Bp., MDP, 20 p.;   ...stb. Összesen 10 db. Változó állapotban.
1
21056.

Vegyes szocialista témájú különlenyomat és nyomtatvány tétel, közte: Marx Károly: Bér, ár, profit. A Nemzetközi Munkásszövetség főtanácsának 1865. jún. 26. tartott ülésében elmondott beszéd. Ford.: Bokányi Dezső. Munkáskönyvtár. [Bp.,1918],Népszava, 72 p. Kiadói papírkötés, javított borítóval és gerinccel, kötéssel, foltos, két lapszélen kis hiánnyal.; Horváth Zoltán: Hogy vizsgázott a magyarság. Szocialista Könyvtár. Bp., [1945]. Népszava, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval.; A munkások barátjai és ellenségei vagy mire jó a szociáldemokráczia? Győr,én.,Győr Egyházmegyei Nyomda, 48 p. Borító nélkül.; Rákosi Mátyás: Harc az újjáépítésért. Bp.,1945, Szikra, 32 p.; Rudas László: Klasszikus kapitalizmus és imperializmus. Szemináriumi Füzetek. Bp.,én.,Magyar Kommunista Párt, foltos, 28 p.; A . J. Zisz: A kommunista erkölcs. Bp., 1949, Szikra, 48 p. A borító elvált a könyvtesttől.; 1949 Falusi Népnevelő. 1949. feb. 10., 6 szám. Bp., MDP, 20 p.; ...stb. Összesen 10 db. Változó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
0
 
Vegyes irodalomtörténeti tétel, 4 db:   Pintér Jenő: Időmutató a megújhodás korabeli magyar irodalom történetéhez (1772-1831.) Bp., 1913, Thália, 37 p. Kiadói papírkötés.;   Kenyeres Imre: A magyar irodalomtörténetírás fejlődése a XVIII. században. Bp., 1934, Mérnökök Nyomdája, 58+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan lapokkal.;   Gárdonyi Klára: Biedermeier a magyar költészetben. Bp., 1936, Hellas-ny., 46+1 p. Kiadói papírkötés.;   Turóczi-Trostler József: A magyar irodalom európaizálódása. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda, 35 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.;
1
21057.

Vegyes irodalomtörténeti tétel, 4 db: Pintér Jenő: Időmutató a megújhodás korabeli magyar irodalom történetéhez (1772-1831.) Bp., 1913, Thália, 37 p. Kiadói papírkötés.; Kenyeres Imre: A magyar irodalomtörténetírás fejlődése a XVIII. században. Bp., 1934, Mérnökök Nyomdája, 58+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan lapokkal.; Gárdonyi Klára: Biedermeier a magyar költészetben. Bp., 1936, Hellas-ny., 46+1 p. Kiadói papírkötés.; Turóczi-Trostler József: A magyar irodalom európaizálódása. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda, 35 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.;

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
0
 
Fraknói Vilmos-Ábel Jenő: Két magyarországi egyházi író a XV. századból. Andreas Pannonius - Nicolaus de Mirabilibus. Budapest, 1886. MTA: Szétvált fűzéssel, kötés nélkül.
1
21058.

Fraknói Vilmos-Ábel Jenő: Két magyarországi egyházi író a XV. századból. Andreas Pannonius - Nicolaus de Mirabilibus. Budapest, 1886. MTA: Szétvált fűzéssel, kötés nélkül.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
Galeottus Martius: Carmina. Edidit Ladislaus Juhász. Biliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum XV. Szeged, 1932, Excudebat Typographia Urbana Szegediensis, 27 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, szép állapotban.
1
21059.

Galeottus Martius: Carmina. Edidit Ladislaus Juhász. Biliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum XV. Szeged, 1932, Excudebat Typographia Urbana Szegediensis, 27 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, szép állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Gegus Dániel - Őszi ugaron - Szerző kiadása - 1921 - Budapest - korabeli félvászon kötésben. 125 p.
1
21060.

Gegus Dániel - Őszi ugaron - Szerző kiadása - 1921 - Budapest - korabeli félvászon kötésben. 125 p.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment