Antique

Number of items: 312

11842.

15 000 HUF
40,65
46,88

11843.

28 000 HUF
75,88
87,50

11844.

17 000 HUF
46,07
53,13

11845.

60 000 HUF
162,60
187,50

cca. 1960 Szovjetúnió, "Szputnyik" emlék pohártartó. Fém, jelzett, az egyik foltos, m: 10,5 cm.  A szovjet hatalom első éveiben a hatóságok nem törődtek a kupatulajdonosokkal. A pohártartó igazi reneszánsza a NEP idején következett be. Nehéz volt megszervezni a porcelángyártást egy rögtönzött műhelyben, és a pohártartók gyártása nagyon jövedelmező üzlet volt. A szovjet tisztviselők pedig szerettek teát inni! Egy puha zöld kendő, egy hangulatos lámpa, egy szigorú fotel és egy pohár tea, természetesen csészetartóban (egy lángoló forradalmár nem ihat teát a finom porcelánból). Csak egy arisztokrata mindennapi rutinja. És hogy a hivatalnokot ne vádolják azzal, hogy szerelmes a burzsoáziába, a pohártartónak "ideológiailag korrektnek" kellett lennie: eltűntek a kupák és a húsvéti jelenetek. Helyettük a kalapács és sarló, a munkás és a parasztasszony, az első traktor és a Téli Palotát megrohamozó matróz jelent meg. És ami fontos, a proletariátus vezetőinek portréi.
11846.

4 000 HUF

Antik tibeti teatartó, relief szerű maszk és sárkány motívumokkal, sárga- és vörösréz, kézzel készült, 1930 körül, m: 19 cm
11847.

14 000 HUF
37,94
43,75

Antik petróleumos és hagyományos láncos égős csillár, Zsolnay? fajansz betétekkel, tejüveg búrával, korának megfelelő állapotban, jelzés nélkül. h: 100cm, d: 40 cm
11848.

70 000 HUF
189,70
218,75

Tibeti amulett medálba foglalva, d: 3 cm
11849.

2 200 HUF
5,96
6,88

Tűtartó, spulni, kötőtű mindegyik faragott csont 7-10 cm
11850.

6 000 HUF

Rézkarc nyomódúc, jelzés nélkül, 10x9,5 cm
11851.

5 000 HUF

Antik óralánc, zománcos ornamentikával, h: 33 cm
11852.

16 000 HUF
43,36
50,00

Ébenfa feszület ezüst (Ag) betéttel, bőr lánccal, h: 4 cm
11853.

24 000 HUF
65,04
75,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF