Number of items: 331

Lévay Mihály (szerk.): A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái.Budapest, (1935), Frankilin-Társulat. Díszes, aranyozott kiadó műbőr kötésben, mappában
13885.

6 000 HUF

Ernyes Mihály: A magyar rendőrség története. I. Budapest, 2002, Belügyminisztérium. Kiadói műbőr kötésben
13886.

4 000 HUF

13887.

22 000 HUF
59,62
68,75

Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Budapest., É.N.,  A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Cs. és Királyi Udv. Könyvnyomda, Hornyánnszky Viktor, Budapest. Kiadói aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben,160 p. A borítója kopott, foltos. A kötése laza, sérült. A címlap hátsó oldalán ajándékozási sorok.
13888.

2 000 HUF

Petőfi album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Pesti Napló. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, 140 p. Megviselt állapotban. A borítója kopott. A gerince szakadozott. A kötése sérült, viseltes. A könyvtest laza, egy ív kijár belőle, és maga a könyvtest elvált a borítótól.
13889.

2 000 HUF

Pintér Jenő: Magyar Irodalomtörténete I-VII. (Nem teljes!) Budapest, 1930-1934, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadói R.T. Egészvászon borító, 769+575+635+956+940+951+863 p. A borítója itt-ott kopottas, de alapvetően szép állapotban.
13890.

12 000 HUF

Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat. Kopottas, foltos kiadói aranyozott egészvászon kötésben, némileg sérült gerinccel, 330+389 p. A kötése sérült, laza.
13891.

1 000 HUF

13892.

30 000 HUF
81,30
93,75

Dr. Márki Sándor (szerk.): Mátyás király emlékkönyv. Kolozsvári szobrának leleplezése alkalmára. Budapest, 1902, Athenaeum. Aranyozott, színes egészvászon kötésben, 316 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképpel. Az előzéklapon ajándékozási sorokkal. Szép állapotban.
13893.

6 000 HUF
25

Hóman Bálint-Szekfű Gyula-Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes Történet I,III, IV. Budapest, 1937, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. - Magyar Szemle Társaság. Kopottas félbőr kötés, márványozott lapélekkel, 704+676+660 p. A I. 3086. sorszámú kötet. Az I. kötetben évszám nincs. A III. kötetben 1936-os, a IV. kötetben 1937-es évszám található.  A II. kötet hiányzik. A borító, és a gerinc kopott. A lapok néhol foltosak. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzésekkel.
13894.

4 000 HUF

Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Hornyánszky V. CS. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, illusztrált, 140 p. A borítója kopottas. A kötése sérült, és egy ív, valamint további lapok kijárnak belőle. Az utolsó lapon bejegyézsek.
13895.

2 000 HUF

Falk Miksa és Dux Adolf: Koronázási-emlékkönyv. 1867. Junius 8. Természet után rajzolt 20 illustráczióval Kolarz, Kriehuber, Katzler és Jankótól. Pesten, 1867, Deutsch testvérek. 20 kőnyomatos táblával Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban
13896.

6 000 HUF
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF