Arany János összes munkái Új lenyomat. VII.-VIII.: Aristophanés vígjátékai I.-II. Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Díszes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum
Arany János összes munkái Új lenyomat.I. és X. kötetek sérült kötéssel Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Aranyozott, sérült kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum
Tompa Mihály összes költeményei. I.-III. kötet. Rendezték barátai, Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly 1870. Bp. 1870. Franklin-Társulat. 394; 437; 462;p. Az első kötetben a költő életrajzával. (1 t., a költő arcképe és egy két kap kijár) Dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, festett lapszélekkel, névbejegyzéssel. Jó állapotban
Shakespeare Színművei. Fordítják többen. Bevezetésekkel és jegyzetekkel ellátta Csiky Gergely. Javított kiadás közel 600 illusztrációval. Történelmi színművek II. Bp., Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Shakespeare Színművei. Fordítják többen. Bevezetésekkel és jegyzetekkel ellátta Csiky Gergely. Javított kiadás közel 600 illusztrációval. Történelmi színművek I. Bp., Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, belső címlapja kijár, illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 807p. gazdag szövegközti képanyaggal, köztük 25 egészoldalas. Festett, aranyozott, illusztrált, díszes kiadói vászonkötésben, festett lapszélekkel, gerincén apró foszlásokkal
Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet. Bp. 1924-1938. Dante. 40 db. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egységes, szép sorozat. (egy kötet sarkán szakadás)
Lewes György Henrik: Göthe élete. I-II. Fordította: Szász Károly. Budapest, 1874, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötésben. Kissé kopottas fedőborítóval, egyébként jó állapotban.