Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 359

13659.

Rufpreis:
1 400 HUF
Szelényi Károly: Pécs és Baranya. A magyar mediterráneum. A bevezetőt és a képaláírásokat írta, és az idézeket válogatta Tüskés Tibor. Pécs, 1991, Pannónia Könyvek. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
13660.

Rufpreis:
800 HUF
Moreck, Curt: Korunk erkölcsei. 1. köt.: Társadalmunk nemi élete és erotikája. Bp., é. n., Orbis Könyvkiadóvállalat. Erotikus, részben színes, részben fekete-fehér képanyaggal. Kicsit kopott, javított vászonkötésben.
13661.

Rufpreis:
2 000 HUF
Homérosz Iliásza. Fordította Baksay Sándor. Bp., 1901, MTA. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, kissé laza fűzéssel.
13662.

Rufpreis:
1 600 HUF
Hock János: Szivárvány. (Tárcák.) Bp., 1894, Ahtenaeum. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel.
13663.

Rufpreis:
1 000 HUF
Bezerédy Amália: Flóri könye. Bp., é.n., Franklin, 173 p.+ 6 t. Kiadói színes illusztrált félvászon kötés, 6 egészoldalas litográfiával, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, kissé kopottas borítóval, a címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt. A szerző Bezerédj István felesége, hazánkban az első, aki gyermekirodalommal foglalkozott. A Flóri könyvét lánya részére írta. A Flóri könyvében szerencsésen egyesülnek a tankönyv jellegű adalékok, a versbe szedett imák, természetrajzi, földrajzi és más ismeretek azokkal a párosrímes intelmekkel és a mesékkel, amelyeket a szerző ölében ülő kislányának mondogatott. Főként ezek közvetlen egyszerűsége magyarázza, hogy a kis könyv az abban az időben Magyarországon is elterjedt filantropista pedagógiát jellemző moralizáló-oktató célzata ellenére nemzedékek meghatározó hatású első olvasmányává, összesen 16 kiadásban hozzávetőleg egy évszázadon át elevenen ható gyermekirodalmi alkotássá válhatott.
13664.

Rufpreis:
6 000 HUF
Samassa Désy Imre: A háború a lelkem tükrében. Bp., 1915, Szent Szív-Intézet Hölgyek Mária-Kongregációja Irodalmi Szakosztálya. Kiadói illusztrált kissé szakadt, kissé foltos papírborító.
13665.

Rufpreis:
1 800 HUF
Juhász Gyula: Fiatalok, még itt vagytok! Versek. Babits Mihály előszavával. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1935, Magyar Téka. Átkötött félvászon kötés. Jó állapotban.
13666.

Rufpreis:
2 400 HUF
May Károly: Az olajkirály. Átdolgozta Mikes Lajos. Bp., 1946, Athenaeum. Kiadói aranyozott félvászon kötés, egészoldalas illusztrációkkal. Jó állapotban.
13667.

Rufpreis:
2 000 HUF
13668.

Rufpreis:
2 000 HUF
Charles Dickens: Dombey és fia. Átdolgozott kiadás. K. Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban.
13669.

Rufpreis:
1 000 HUF
Bogdán István: Régi magyar mértékek. Bp., 1987, Gondolat (Gondolat zsebkönyvek). Papírkötésben, jó állapotban.
13670.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuell ausgerufenes Los
Katalognummer: