Blazovich-Kristó-Makk: Szent Istvántól Mohácsig. Források a középkori Magyarországról. Szegedi Középkortörténeti Könyvtár 6. Szeged, 1994. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
[Podhradczky József (1795-1870)] Podhradczky, Josephus: Magistri Simonis de Kéza de originibus et gestis Hungarorum libri duo. Post binas Alexii Horányi Editiones Tertiam Ad Manuscriptorum, et Typis vulgatorum Codicum, atque Diplomatum fidem exactam. In Lucem emittit - -. Budae, 1833., Landerer Anna, XXIII+1+111p. Latin nyelven. Átkötött modern egészvászon-kötés, sérült, hiányos címlappal, egy lap sarkán hiánnyal (17/18.), a címlapon névbejegyzésekkel.
Dézsi Lajos: Báró Jósika Miklós (1794-1865). Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1916, Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, részben kissé hullámos lapokkal.
Dr. Balassa József: Kossuth Amerikában. 1851-1852. Bp., 1931, Gergely R. könyvkereskedése (Hungária-ny.), 124+(4) p.+ 8 t. Átkötött félvászon-kötésben.
Székely Oklevéltár. Szerk. Szabó Károly Kiadta a Magyar Történelmi Társulat Kolozsvári Bizottsága. II. kötet. 1520-1571. (Hét kötetben teljes, a további kötetek 1898-ig jelentek meg) Kolozsvártt, 1876. Demjén Imre (K. Papp Miklós ny.) [2] V, 248 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. I-IV. köt. (Két különböző, régi és modern kiadásban). Közzétette, családtörténeti bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. I. köt.: 1351-1510. II. köt.: 1510-1537. Bp., 2011, Históriaantik Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + III. köt.: 1538-1548. IV. köt.: 1549-1555. (Podmaniczky János és Ráfael kora). Bp., 1941-1942, Magyar Tudományos Akadémia. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lap kissé foltos, sérült.
Hérodotosz: A görög-perzsa háború. Fordította: Muraközi Gyula. Az utószót írta: Hegyi Dolores. A jegyzeteket Győry Hedvig és Hegyi Dolores írta. Sapientia Humana. Bp.,2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.