Szent István lovagjai. A legrangosabb magyar kitüntetés 250 éve. Kiállítási katalógus. Szerk.: Gödölle Mátyás - Pallos Lajos. Bp., 2014, Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Gelléri Mór: Hetven év a magyar ipar történetéből. Az Országos Iparegyesület működése 1842-1912. Bp., 1912, Országos Iparegyesület (Pesti Könyvnyomda Rt.), 958 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón némi kopással, foltokkal, az elülső szennylap szakadt, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbélyegzővel.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1. füzet Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] + 206 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Kiadói papírborítóval, vászon védőkötésben. Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
Gróf Andrássy Gyula beszédei. I-II. köt. Kiadta: Lederer Béla. Bp., 1891-1893, Franklin-Társulat, 1 (rézmetszet, Andrássy Gyula 1848-ban) t.+ VII+(1)+442 p.; 1 (rézmetszet, Andrássy Gyula 1867-ban, Wilhelm Unger metszése) t.+ IV+586 p. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, a címképet védő hártyapapír foltos, egyébként kitűnő állapotban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 605 p.+36 (fekete-fehér képtáblák, közte kihajtható) t. +2 (hasonmás) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kihajtható tábla hiányos.
Carlyle Tamás: A franczia forradalom I-III. A M. Tud Akadémia megbízásából fordította Baráth Ferencz. Bp., 1875-1878, MTA. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, I. kötet gerince kissé sérült, II. kötet részben felvágatlan lapokkal, III. kötetben néhány lapon ceruzás jelöléssel.
(Deák Ferenc): Franz Deak's Adressentwurf : als Beantwortung des königl. Rescriptes vom 21. Juli 1861 ; einstimmig angenommen in der Unterhaussitzung vom 8. August 1861. Beilage zu Nr. 186 des Pester Lloyd.(Deák Ferenc válasza a királyi - az országgyűlés összehívását bejelentő - tervezetre) Pest, 1861 Engel und Mandello. 48p. Ragasztott papírgerinccel. Korábbi pecsétekkel. Ritka!
1931-1932 Historia. A magyar mult emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat 3 száma (IV. évf. 1-2,3-4. füzet. V. évf. 1-4. füzet.) Az utolsó két, teljes évfolyam. Bp., Ezredéves Szövetség, (Jupiter - Kir. M. Egyetemi-ny.) Kiadói papírkötésekben, a borítókon szakadásokkal, kis sérülésekkel. A Historia 1928 és 1932 között megjelent, a magyar múlt emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat volt. Összesen 5 évfolyam, mintegy 18 szám jelent meg.