Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 270

19353.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Szent István lovagjai. A legrangosabb magyar kitüntetés 250 éve. Kiállítási katalógus. Szerk.: Gödölle Mátyás - Pallos Lajos. Bp., 2014, Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19354.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gelléri Mór: Hetven év a magyar ipar történetéből. Az Országos Iparegyesület működése 1842-1912. Bp., 1912, Országos Iparegyesület (Pesti Könyvnyomda Rt.), 958 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón némi kopással, foltokkal, az elülső szennylap szakadt, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbélyegzővel.
19355.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Csudáknak éve 1848-1849. Zrínyi Kiadó, 2018. Facimilékkel. bontatlan, olvasatlan példány
19356.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1. füzet   Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 206 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Kiadói papírborítóval, vászon védőkötésben. Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19357.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Gróf Andrássy Gyula beszédei. I-II. köt. Kiadta: Lederer Béla. Bp., 1891-1893, Franklin-Társulat, 1 (rézmetszet, Andrássy Gyula 1848-ban) t.+ VII+(1)+442 p.; 1 (rézmetszet, Andrássy Gyula 1867-ban, Wilhelm Unger metszése) t.+ IV+586 p. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, a címképet védő hártyapapír foltos, egyébként kitűnő állapotban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
19358.

Rufpreis:
6 000 HUF

19359.

Rufpreis:
5 000 HUF

Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 605 p.+36 (fekete-fehér képtáblák, közte kihajtható) t. +2 (hasonmás) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kihajtható tábla hiányos.
19360.

Rufpreis:
6 000 HUF

Carlyle Tamás: A franczia forradalom I-III. A M. Tud Akadémia megbízásából fordította Baráth Ferencz. Bp., 1875-1878, MTA. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, I. kötet gerince kissé sérült, II. kötet részben felvágatlan lapokkal, III. kötetben néhány lapon ceruzás jelöléssel.
19361.

Rufpreis:
6 000 HUF

Magyar művelődéstörténet I-V. kötet. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., é.n.(1939-1942.), Magyar Történelemi Társulat. Gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott, gerincű félbőr-kötésekben, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, de belül jó állapotban.
19362.

Rufpreis:
6 000 HUF
15

(Deák Ferenc): Franz Deak's Adressentwurf : als Beantwortung des königl. Rescriptes vom 21. Juli 1861 ; einstimmig angenommen in der Unterhaussitzung vom 8. August 1861. Beilage zu Nr. 186 des Pester Lloyd.(Deák Ferenc válasza a királyi - az országgyűlés összehívását bejelentő - tervezetre)  Pest, 1861 Engel und Mandello. 48p. Ragasztott papírgerinccel. Korábbi pecsétekkel. Ritka!
19363.

Rufpreis:
6 000 HUF

1931-1932 Historia. A magyar mult emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat 3 száma (IV. évf. 1-2,3-4. füzet. V. évf. 1-4. füzet.) Az utolsó két, teljes évfolyam. Bp., Ezredéves Szövetség, (Jupiter - Kir. M. Egyetemi-ny.) Kiadói papírkötésekben, a borítókon szakadásokkal, kis sérülésekkel.  A Historia 1928 és 1932 között megjelent, a magyar múlt emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat volt. Összesen 5 évfolyam, mintegy 18 szám jelent meg.
19364.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF