Carlyle Tamás: A franczia forradalom I-III. A M. Tud Akadémia megbízásából fordította Baráth Ferencz. Bp., 1875-1878, MTA. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, I. kötet gerince kissé sérült, II. kötet részben felvágatlan lapokkal, III. kötetben néhány lapon ceruzás jelöléssel.