Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 270

Szász Károly: Gróf Széchenyi István és az Akadémia megalapítása. A Széchenyi-szobor leleplezési ünnepére. Bp., 1880, MTA (Franklin-ny.), 1 t. (Széchenyi István portréja, Amerling F. után metsz. Doby Jenő) + 259 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, túlnyomórészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
19341.

Rufpreis:
8 000 HUF

Németh György: Karthágó és a só. Az ókortörténet babonái. Bp., 2002, Korona. Kiadói kartonált papírkötés.
19342.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

19343.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Megyei monográfiák. Magyarország közgazdasági és közművelődési állapota a XIX. század végén. I. kötet. Szerkeszti: Kőrösi József. Zólyom (Grünwald Béla), Liptó (Szmercsányi Aristid), Pozsony (Dr. Pisztóry Mór), Szepes (Sváby Frigyes) és Árva (ifj. Kubinyi Miklós) vármegyékről szóló tanulmányokat közreadó statisztikai-nemzetgazdasági kiadvány. Budapest, 1891, MTA Nemzetgazdasági és Statisztikai Bizottsága, XXII p. + 252 p. Kiadói papírkötésben, félvászon védőborítóval
19344.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1. füzet  Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 206 + [2] p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Kiadói papírborítóval .  Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19345.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gvadányi József: A világnak közönséges históriája. VIII. köt. Pozsony, 1809, Wéber Simon Péter, 1 (címkép) t. +2+1-292+4+293-296 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, bekötött sérült, foltos papírborítókkal, javított címlappal, névbejegyzéssel, foltos lapokkal.
19346.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Hugo, Albert]: Croquis aus Ungarn.  Leipzig, 1843. Verlag von Otto Wigand (Druck von Bernh. Tauchnitz jun.) [2] + 206 p. Első kiadás. A morvaországi születésű szerző az 1840-es években Pesten élt, hírlapíróként működött. Tartalma: Französische Urtheile über Ungarn - Ungarn. - Pest und dessen soziellen Leben. - Politische Betrachtungen. - Die Parteien. - Graf Stephan Szechenyi. - Die hohe Aristokratie. - Die niedere Aristokratie und ihr Municipalwesen. - Die Bourgeoisie. - Die ungarische gelehrte Gesellschaft. - Die Presse in Ungarn. - Eine Soirée bei G. K. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben
19347.

Rufpreis:
8 000 HUF

19348.

Rufpreis:
6 000 HUF

Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,én., Magyar Szemle Társaság-Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, sérült gerincekkel, kopott borítókkal, de belül jó állapotban.
19349.

Rufpreis:
8 000 HUF
9

19350.

Rufpreis:
2 800 HUF

19351.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

19352.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF