Magyar történeti bibliográfia 1825-1867. IV. kötet. Nemmagyar népek. Nemzetiségek.Szerk. Kemény G. Gábor és Katus László. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó. 675,[1]p. Kiadói vászonkötésben, jó állapotban, Kissé szakadozott papírborítóval
Borhi László: Nagyhatalmi érdekek hálójában. Az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolata a második világháborútól a rendszerváltásig. Bp., 2015, Osiris - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet (MTA BTK TTI.) Kiadói kartonált papírkötés
Nevins, [Allan] és Commager, [Henry]: Amerika. Egy szabad nép története. Bp., 1946, Cserépfalvi, 392 p. Átkötött félvászon-kötésben, ajándékozási bejegyzéssel.
5 db magyar várakról szóló könyv: V. Molnár László: Kanizsa vára; Veress D. Csaba: Várak Baranyában; A győri vár; Mikszáth Kálmán: Magyar várak regéi; Regélő magyar várak. Vegyes állapotban.
Meszlényi Antal: A jozefinizmus kora Magyarországon (1780-1846). Bp., 1934, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 454 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigcárczióból. III. kötet: A remény és csapások kora. Bp., 1882. Athenaeum, Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, sarkán kopással
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam V. kötet: 1., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1911 Stief Jenő. Kissé sérült papírkötésben
Az Erdélyi Múzeum - Az Erdélyi Múzeum Egyesület szakosztályainak közlönye 4 db szórványszám. 1932 4-6.; 1933,1-3, 7-9.; 1936 1-3. Szerk. György Lajos főtitkár. Kolozsvár., 1932-36. Minerva. Kiadói papírkötésben
Armand Dayot: Histoire contemporaine par l'image d'aprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.