Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 270

Jerry Brotton: Térképcsodák. A kartográfia mesterművei. Bp., 2019, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
19389.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Michael Wood: Konkvisztádorok. Pécs, 2008, Alexandra. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19390.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

1901 Archaeológiai Értesítő XXI. évf. 1, 3-5. sz. 1901. feb. 15, jún. 15., okt. 15., dec. 15. Szerk.: Hampel József. Bp., 1901, MTA. Kiadói papírkötések, egy-két bejelöléssel, a 3. szám kötése szétvált, a 4 szám borítója szakadozott. Nagyrészt felvágatlan lapokkal.
19391.

Rufpreis:
4 000 HUF

Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. I. kötet második kiadása. Pest, 1854., Emich Gusztáv, ; 4+ 587 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, foltos lapokkal
19392.

Rufpreis:
4 000 HUF

19393.

Rufpreis:
4 000 HUF

Reisz T. Csaba: Magyarország általános térképének elkészítése a 19. század első évtizedében. Lipszky János és segítői térképészeti vállalkozásának ismertetése. Bp., 2002, Cartofil. 2 db térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19394.

Rufpreis:
4 000 HUF
15

Dr. Illéssy János - Pettkó Béla: A királyi könyvek. Jegyzéke a bennük foglalt nemesség czim, czimer, előnév és honosság adományozásoknak 1527-1867. Bp., 1998, Heraldika. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19395.

Rufpreis:
4 000 HUF
20

Dr. Scherer Péter Pál: A nagybirtok. Bp., 1939, szerzői kiadás (Egyetemi Ny.), 416+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón égés nyomán keletkezett lyukkal, a könyv elején a lapokon égésfolttal. A kötet többek közt az Esterházy, Pallavicini, Dreher, Károlyi, Wenckheim, Dessewffy, József főherceg, Somssich uradalmak részletes leírását és részben kritikáját tartalmazza.
19396.

Rufpreis:
4 000 HUF

Galla Ferenc: Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. Közrebocsátja a Római Magyar Történetkutató Intézet és a Római Magyar Pápai Egyházi Intézet. Bp., 1940, (Stephaneum ny.). 261 p. Kiadói papírborítóban
19397.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19398.

Rufpreis:
3 000 HUF

Zichy János gróf: Andrássy emlékezete. Bp.,(1930.) Pallas, 8 p. Kiadói papírkötés, egy lapon kis sérüléssel.   Ifjabb gróf csíkszentkirályi és krasznahorkai Andrássy Gyula (1860-1929) politikus, belügyminiszter, jogi szakíró, pártvezető, az utolsó osztrák-magyar külügyminiszter, az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat elnöke, id. Andrássy Gyula miniszterelnök fia.
19399.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Grubanovics József (1701-1751)]: Josephum Grubanovics: Josepho Secundo Archiduci Austriae Genethliacon. Honoribus perillustrium, revenedorum, praenobilium, nobilium, ac eruditorum dominorum, dominorum AA.LL&philosophiae magistrorum, cum in alma, ac celebrima univeritate graecensi per R.P. - -, ... Graecii [Graz], 1741, Typis Haeredum Widmanstadii, 38 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült.
19400.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF