Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I. kötet. a II. kötet hiányzik; És hijjával találtattál. I-II. kötet. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel, benne a tulajdonos nevével
Kolozsvári Grandpierre Emil: Egy potenciavadász följegyzései az összeomlás után. Bp., 1989, Magvető. Szerző által dedikálva. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban.
Bitó László: A névtelen evangéliuma. Amely minden népet feloldoz az isten gyilkosság förtelmes bűne alól. Bp., 2011., Argumentum. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal. A szerző, Bitó László (1934-) által dedikált.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner,397+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Tóth Béla: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. Bp., 1907.,Athenaeum, X+375+2 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, több 'üres' lapon és laprészen ceruzás bejegyzésekkel.