Rákosi Viktor 4 műve: A falu meg a város.; A bujtogatók. Téli rege.; Magyar Iliász.; Emmy és egyéb elbeszélések. Bp., 1904-.én.,Révai. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, 2 db Gottermayer-kötés, kissé kopottas borítókkal.
Erdélyi Szépmíves Céh könyveinek 3 kötete: Szemlér Ferenc: Ember és táj; Dsida Jenő: Nagycsütörtök; Kiss Jenő: Kormos üvegen + Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek + Erdélyi csillagok - Arcok Erdély szellemi múltjából. Kolozsvár, é.n. Kiadói vászonkötésben, kopottas állapotban, benne tulajdonos nevével
Sinka István: Vád. Versek. Bp., 1944., Magyar Élet. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.+Kosztolányi Dezső: Idegen költők. Sajtó alá rendezte és bevezette Illyés Gyula. Bp., 1947., Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Háromszéki népballadák. Albert Ernő és tanítványai gyűjteménye. Faragó József bevezetőjével és jegyzeteivel. Bukarest, 1973., Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák. - - gyűjtése. Szabó T. Attila gondozásában. Bukarest, 1971, Kriterion. Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.