Nagy Imre: 5000 vicc. IV. kötet. Bp., 1932, Az Ojság Kiadása, 240 p. Javított gerincű egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kopottas borítóval, a hátsószennylap kijár, néhány lapszél foltos és kicsit sérült, pár helyen ceruzás bejelölés, az elülső szennylap és az első két lap részben kijár.
Herczeg Ferenc: A Gyurkovics Leányok. Bp., 1893, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, címerrel illusztrált Gottermayer N.-féle egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Első kiadás.
Wass Albert: A titokzatos őzbak. Bp., 1941, Erdélyi Szépmíces Céh, 185 p. Átkötött kissé kopottas kartonált papírkötésben, ex libris-szel, az elülső szennylapon tulajdonosi bejegyzéssel. Első kiadás. (Az Erdélyi Szépmives Céh 140. kiadványa, XII. sorozatának 13-14. számú könyve.)
S. Bokor Malvin: Árpádvér. K. Sávely Dezső képeivel ellátott kiadás. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
P. Szathmáry Károly: Törökvilág Magyarországon. Szűnórák. Hasznos és mulattató olvasmányok könyvtára a serdülő ifjúság számára. I. kötet. Bp.,1887, Benkő Gyula,(Várnai L-ny. Szeged.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
May Károly: A szkipetárok földjén. Útikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp.,1922, Athenaeum, 240+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Csathó Kálmán: Pókháló. Ibolyka. Csathó Kálmán Munkái Gyűjteményes Kiadás VIII. Bp.,1920, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.