Csanádi Imre: Kergetőző négy testvér. Kass János rajzaival. Bp., 1975, Móra. Kiadói kartonált leporelló-kötés, kissé viseltes állapotban, az egyik táblánál a fűzés kissé sérült, laza.
Lengyel Menyhért: Taifun. Bp., 1909, Nyugat. Kiadói papírkötésben, a címlapot és a könyvdíszt Falus Elek rajzolta, a borítója és a gerince kopottas, a gerince kissé sérült, a kötéstáblák belseje, és a védőlapok hullámosak, kissé foltos lapszélekkel. Első kiadás.
Örkény István: Amíg idejutottunk. Magyarok emlékeznek szovjet hadifogságban. Jövendő könyvtár 1. Bp., [1946], Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, foltos.
Tagore: Líra és bölcselet I-II (Egyben): Áldozat énekek, A kertész/ Növekvő hold, Szerelmi ajándék, Szüret. Fordította: Dr. Szentirmay Gizella, Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1924, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásokkal a borítón, az elülső előzéklapja hiányzik, egy-két helyen ceruzás firkával.