A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. A versek és cikkek kiválasztását Erdődy János és dr. Szalai Sándor végezte. Az eredeti borító Berény Róbert grafikája. Bp.,(1945),Népszava, (Hungária Nyomda Rt.-ny.), 227 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, de kijár a könyből, kopottas borítóval.
Bertalan Tivadar két könyve: A mindenség púpja. (Hármaskönyv, a szerző képeivel.) Szatirikon könyvek 1. Hangok a papírgalacsinból. (A "szellemtések" anyagával.) A szerző rajzaival. Bp.,1997-2005, Alterra-Agroinform. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Bertalan Tivadar (1930-) dedikációival.
Schöpflin Aladár: A magyar irodalom története a XX. században. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
W. Macarthur Jenkinson: Versenyfutás egy trónért. Pesti Hírlap Könyvek 61. Bp.,1929, Pesti Hírlap, (Légrády-Testvérek). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
A két kakas. Ukrán népdalok és mesék. Fordította Réz András. Rajzolta: Volodimir Vasziljevics Golozubov. Kijev, 1982, Veszelka. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.