Gustafsberg Fabriks-Interessenter A.B., Josef Ekberg (1877-1945) tervező: "Sgrafitto" váza. Jelzett, alján kékkel, kézzel festve: Gustafsberg / 1910 / J Ekberg. Gömbölyded vázatest egyenes nyakkal, rajta világoskék-fehér alapból enyhén kidomborodó növényi ornamentika - virágzó lóherék. Hibátlan, m: 13,5 cm /// Gustafsberg Fabriks-Interessenter A.B., designer Josef Ekberg (1877-1945): "Sgraffito" vase. Marked on the base in blue, hand-painted: Gustafsberg / 1910 / J. Ekberg. Rounded vase body with straight neck, decorated with slightly raised plant ornamentation in light blue and white ground blooming clovers. Perfect condition. Height: 13.5 cm.
Herend Apponyi kék mintás tál. Jelzett, minimális kopással, d 24,5 cm /// Herend Apponyi Blue patterned dish. Signed, with minimal wear, diameter: 24.5 cm.
Herendi Viktória mintás 6 személyes mokkás / kávés készlet. Jelzett, teljes, a kancsó rózsa fogóján kis pattogzással. /// Herend Victoria pattern mocha / coffee set for 6 persons. Marked, complete, with minor chipping on the rose handle of the pot
Rosenthal 33 részes fehér porcelán szervírozó készlet. 6 darab mélytányér, 6 darab nagytányér, 6 darab tálka, 6 darab köretes tál, 3 darab pecsenyés tál, gyertyatartó pár, só- és borsszóró, kínáló, levesszervírozó. Jelzett, kis kopással.
cca 1920/30 Anya gyermekével - art deco fali plakett. Porcelán, fa lapra erősítve, jelzés nélkül, hibátlan, 29x23 cm /// c. 1920/30 Mother with Child - Art Deco wall plaque. Porcelain mounted on wooden panel, unsigned, flawless, 29 × 23 cm.
Tintatartó készlet porzóval, tálcával. cca 1822-1845, Batiz vagy Kassa, írókázott mintás kőcserép, jelzés nélkül, felületi sérülésekkel, a tintatartó elszíneződött, 24x18 cm /// Circa 1822-1845, Batiz or Kassa, Patterned stoneware with incised decoration, unmarked, with surface damage, the inkwell discolored, 24×18 cm.
cca 1880/90 Rudolf Ditmar fajansz süteményes készlet. 6 db tányér, egy sütemény kínáló. XIX. sz. Kézzel festett, jelzett, kínáló sérült és gyengén ragasztott, egy tányéron apró mázhiba. d: 32 cm, 21 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL!