1922 Bp., muzslai és mocsoládi Kampis János (1861-1922) politikus, helyettes államtitkár, a Szent István Film Rt. ügyvezető alelnöke, a Ferenc József-rend lovagja halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm
1922 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. II. évf. Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1922. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.
1923 Bp., nagyunyomi Sényi Péter (1871-1923) m. kir. kormányfőtanácsos, cs. és kir. korvettkapitány, a Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt. üzletvezető igazgatója, a III. oszt. Vaskorona-rend, a III. oszt. Katonai Érdemkereszt és további kitüntetések tulajdonosa halotti értesítője, apró lapszéli sérüléssel, 23x30 cm
1923 Bp., kelecsényi Fejérpataky László (1857-1923) m. kir. udvari tanácsos, helyettes államtitkár, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, az Országos Széchényi Könyvtár igazgatója halotti értesítője, kis lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm
1923 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. III. évf. Egy szám híján (10.) Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1923. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.
1924 Bp., csákányi Marx János (1850-1924) valóságos belső titkos tanácsos, vasúti mérnök, szakíró, MÁV elnök-igazgató halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 22x29 cm
1924 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. IV. évf. Teljes évfolyam 1-4. szám. Bp., 1924. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.