Nagy Ferenc (szerk.): Mindennapok Szabolcs és Szatmár megyében a XIX. században. (Forrás- és szemelvénygyűjtemény). Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai II. Közlemények, 18. Nyíregyháza, 2000. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1939, Sajó-Vidék, 86+2 p.+1 (A vár kihajtható alaprajza) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis sérüléssel.
Barátosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp., [1906], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 472+[8] p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé sérült fűzéssel.
Stanley, [Henry Morton]: A legsötétebb Afrikában. Emin pasának, Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. I. kötet. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+[1]+683+[1] p.+ 3 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel és fűzéssel, néhány kijáró lappal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Magyarország I-II. köt. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Készült 1000 számozott példányban. De ez számozatlan példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.
Tata katonái 1869-1999. A szerzők közül: Bártfai Ilona, Homor György, Petrozsényi Tibor, v. Polgár Sándor, Szekeres József által DEDIKÁLT példány. Tata, 2001, Tata Helyőrség Nyugállományúak Klubja, 413 p. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
Michalkó Gábor - Rátz Tamara: Egészségturizmus és életminőség Magyarországon. DEDIKÁLT! Bp., 2011, MTA. Kiadói papírkötés, jó állapotban, tollas jelölésekkel.