Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 393

Nagy Ferenc (szerk.): Mindennapok Szabolcs és Szatmár megyében a XIX. században. (Forrás- és szemelvénygyűjtemény). Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai II. Közlemények, 18. Nyíregyháza, 2000. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22036.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1939, Sajó-Vidék, 86+2 p.+1 (A vár kihajtható alaprajza) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis sérüléssel.
22037.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Barátosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp., [1906], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 472+[8] p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé sérült fűzéssel.
22038.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Stanley, [Henry Morton]: A legsötétebb Afrikában. Emin pasának, Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. I. kötet. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+[1]+683+[1] p.+ 3 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel és fűzéssel, néhány kijáró lappal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22039.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tóth Boldizsárné: Áldás és kárhozat. A Mezőtúr, Csugar-kúriai templom története. DEDIKÁL! Mezőtúr, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22040.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Magyarország I-II. köt. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Készült 1000 számozott példányban. De ez számozatlan példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22041.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Bevezető kötet. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Számozott (143./1500) példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22042.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.  Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.
22043.

Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tata katonái 1869-1999. A szerzők közül: Bártfai Ilona, Homor György, Petrozsényi Tibor, v. Polgár Sándor, Szekeres József által DEDIKÁLT példány. Tata, 2001, Tata Helyőrség Nyugállományúak Klubja, 413 p. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
22044.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Michalkó Gábor - Rátz Tamara: Egészségturizmus és életminőség Magyarországon. DEDIKÁLT! Bp., 2011, MTA. Kiadói papírkötés, jó állapotban, tollas jelölésekkel.
22045.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Nagyenyedi album MCMXXVI. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete ("Pátria"-ny.), 252 p.+ 3 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzéssel.
22046.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Mohl Adolf: Lövő története. Lövő, [2008], Polgármesteri Hivatal. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
22047.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF