Marjay Frigyes: Hőseink. Összeáll.: Dr. - -. Bp., 1944, Hollóssy János, 180 p. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kopott, sérült borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Richard Totz: Atlas zum Lehrbuche für den Unterricht and den Maschinenschulen der k. u. k. Kriegsmarine. Im Auftrage des k. u. k. Reichs-Kriegs-Ministeriums (Marine-Section.) Pola, 1899, Maschinenschulen, 2 p.+54 t. Vermehrte zweite Auflage. Német nyelven. A kötet az Osztrák?Magyar Monarchia haditengerészete pólai kiképzőbázisának tankönyvéhez készült atlasz. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbejegyzéssel.
Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, nyn.,1 (rézmetszetű csata térképvázlat) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev. + 6+56; +2+[57]-110 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; + 2+[111]-172 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; +2+46 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;+2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; Hozzákötve: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (rézmetszetű címkép) t. +[18]+52 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány kisebb folttal, az utolsó munkában 6 lapon apró lapszéli szakadással, a 6. és 8. részben a csata térképvázlat metszete hiányzik. /
/ Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, 1 (copper engraving battle plan) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev.+6+56; +2+[57]-110 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+ 2+[111]-172 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t ; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) ;+2+54 p.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.+2+46 p.; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.; Attached: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (copper engraving title page) t. +[18]+52 p. In German language. Half-linen-binding, two engraving battle plan missing, with some little spotties, and with very little damages on six pages in the last part.
6 db - Ordas István: Damjanich tábornok. + Tolnai tájak, tolnai emberek. + Így élt Mária Terézia + Hadik András + Tomori büszke vezér. DEDIKÁLT! Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
1900 Militär-Wochenblatt. 85. Jahrgang. Erster Band. Januar bis Juni. (Német nyelvű katonai folyóirat fél évfolyama, egy kötetben.) Hozzákötve: Militär-Literatur Zeitung. Literarisches Beiblatt zum Militär-Wochenblatt. 81. Jahrgang. Berlin, Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval.
1898 Militär-Wochenblatt. 83. Jahrgang. Erster Band. Januar bis Juni. (Német nyelvű katonai folyóirat fél évfolyama, egy kötetben.) Hozzákötve: Militär-Literatur Zeitung. Literarisches Beiblatt zum Militär-Wochenblatt. 79. Jahrgang. Berlin, Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval, sérült gerinccel.