Herwig Guratzsch (szerk.): Zeitansage kritische Zeichnungen. Auseinandersetzung mit den Themen des 20. Deutschen Evangelischen Kirchentages ,,Umkehr zum Leben". Hannover, 1983, Wilhelm-Busch-Gesellschaft. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Karl Scheffler: Die grossen franzözischen Maler des 19. Jahrhunderts. München, 1949, F. Bruckmann. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
Hans Konrad Röthel: Moderne deutsche Malerei. Wiesbaden, é.n., Emil Vollmer Verlag. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Tamar Garb: Frauen des Impressionismus. Die Welt des farbigen Lichts. Stuttgart-Zürich, 1987, Belser Verlag. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Grünewald. Das Werk des Meisters Mathis Gothardt Neithardt. Berlin-Zürich, 1939, Atlantis-Verlag. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel.
Schätz, Jos. Jul.: Berge und Bergsteiger. aus Monoographien zur Erdkunde Verlag Velhagen & Klasing, Bielefeld, Leipzig, 1929. Könyv a hegymászásról. Kiadói aranyozott vászonkötésben
Lovis Corinth. Ein Fest der Malerei. Hrsg. von Agnes Husslein-Arco und Stephan Koja. Belvedere, Wien. München, 2009, Prestel. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.