Eckhardt Sándor: A francia szellem. Bp., 1938, Magyar Szemle Társaság, 299+[1] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti, Jeges Ernő által illusztrált papírborítót bekötötték.
1886-1896 Közgazdasági témájú kolligátum: Zichy Jenő, gróf: A vámszövetség kérdéseinek megoldásáról.; Nemzetgazdasági Szemle XI. évf. I., II., IV. füzetek.; Bosányi Endre: A malomipar szerepe és jelentősége közgazdaságunkban.; Pap Dávid: Kvóta. Vámszövetség. Bank.; Mecenseffy Emil: Az Osztrák-Magyar Bank szabadalmának értéke és ára. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a gerincen kisebb sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzésekkel, intézményi bélyegzővel.
Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Krauss, Friedrich [Salomon]: Historische Quellenschriften zum Studium der Anthropophyteia. 1., 3., 4. kötetek. Leipzig, 1906-1907, Deutsche Verlags-Actiengesellschaft, XIX+(1)+151+(1) p.; VII+(1)+149+(3) p.; IV+75+(1) p. Kutatók számára készült magánkiadás (,,Privatdruck. Nur für Gelehrte bestimmt."), számozott (196 sz.) példányok. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel.
José Ortega y Gasset: Korunk feladata. Ford.: Csejtei Dezső, Juhász Anikó és Scholz László. José Ortega y Gasset Válogatott művei III. Nagyvilág esszék. Bp., 2003,Nagyvilág Kiadó, 191 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.