Lajos Árpád: Este a fonóban. Borsodi népszokások. Képanyaggal és kottákkal. Bp., 1974, 521p. Népművelési. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült papírkötésben
A matematika filozófiája a 21. század küszöbén. Válogatott tanulmányok. Szerk.: Csaba Ferenc. Osiris Könyvtár. Tertium non datur. Bp.,2003., Osiris. Kiadói papírkötés.
Nietzsche, Friedrich: Az Antikrisztus. Átok a kereszténységre. Ford., a jegyzeteket és az utószót írta: Csejtei Dezső. hn., 1993, Ictus. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, kissé kopott borítóval.
Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Bp., 1919, Új Magyarország Részvénytársaság, 132 p. Átkötött félvászon-kötés.
Néprajzi közlemények III. évf. 3. sz. Szerk.: Némethy Endre és Takács Lajos. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Muzeum - Néprajzi Muzeum, 369+3 p. Megjelent 450 példány. Papírkötés, szakadt borítóval, névbejegyzéssel.
Andics Erzsébet: Munkásosztály és nemzet. Bp., 1945, Szikra, 111+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal. + 2 db szocialista kiadvány: Munkaverseny nyilvánosságával a termelés emeléséért! A szocialista munkaverseny ellenőrzésének tapasztalatai és feladatai.; Mit kell tudni az új begyűjtési rendszerről? Változó állapotban, az egyiken ázásnyomokkal.