Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 92

Tej K. Bhatia - Ashok Koul: Colloquial Urdu. The complete course of Beginners. London - New York,2000,Routledge. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
23734.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Using Conflict in Organizations. Edited by Carsten K. W. De Dreu &amp; Evert Van de Vliert. London,2000,Sage Publications. Német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
23735.

Using Conflict in Organizations. Edited by Carsten K. W. De Dreu & Evert Van de Vliert. London,2000,Sage Publications. Német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
23736.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
A. J. Zisz: A kommunista erkölcs. Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
23737.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
23738.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Strausz Adolf: Bolgár néphit. Magyar Néprajzi Könyvtár I. szám. Bp., 1897, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
23739.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kant, [Immanuel]: A tiszta és kritikája. Filozófiai Írók Tára Új Folyam IX. köt. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó, 731 p. Kiadói egészvászon-kötések.;
23740.

Kant, [Immanuel]: A tiszta és kritikája. Filozófiai Írók Tára Új Folyam IX. köt.
Bp., 1981, Akadémiai Kiadó, 731 p. Kiadói egészvászon-kötések.;

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Petrovics Milán: A szláv ó-tövű hímneműek nominativusa, tekintettel a hímnemű declinatiók fejlődéstörténetére. Újvidék, 1907, Ivkovics György-ny., 31 p. Bekötött papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
23741.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Eucken, Rudolf:  Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart. [Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p. Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
23742.

Eucken, Rudolf: Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart.
[Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p.
Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]:  Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László. Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével. Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
23743.

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László.
Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p.
Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Gunda Béla: Néprajzi gyűjtőúton. Debrecen, 1956, Alföldi Magvető, 171 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban.;
23744.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet: Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.; Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.; Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok. Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.; Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény. Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés. + Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.
23745.

Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet:
Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.;
Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.;
Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok.
Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.;
Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény.
Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés.
+ Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen