Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

3 000 3 600 4 200

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Minimales Gebot:

3 000 HUF

Beschreibung:

Eucken, Rudolf: Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart.
[Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p.
Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Teilen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF