Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.) Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád". Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként. (Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.) Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Halim Ludner - Richard Preusser: Almanlara Türkce Gramer. Grammatisches Lehr- und Übungsbuch der Türkischen Sprache für Deutsche. Istanbul-Beyoglu, 1930, Universum. Német nyelvű török nyelvkönyv. Kiadói félvászon-kötés, sérült borítóval, néhány sérült lappal.
Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.
Peiser, Fritz: Systematische Philosophie in leichtfasslicher Darstellung. Zwei Teile. Teil I-II. [Egybekötve, teljes.] Berlin, 1923. E. Laun'sche Verlagsbuchhandlung GmbH. (Gedruckt bei Herrosé & Ziemsen GmbH. In Wittemberg.) 168 p. Egyetlen kiadás. Fritz Anton Peiser német filozófus bevezető jellegű filozófiai értekezése a bölcselet két jelentős területét veszi rendszeres vizsgálat alá, a metafizikát és az etikát. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.