Balkay Rudolf: A szarvas és vadászata. 27 színes rajzzal. Bp., 1982., MTI. Az 1903-ban, az Athenaeum által kiadott könyv minikönyv reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, 11,5x8 cm. Megjelent 100 példányban, számozatlan példány.
Honti Jenő: Bolyongások a természet birodalmában. Györgyfi György rajzaival. Budapest, (1940). Szent István-Társulat (Stephaneum-nyomda). 219 + [1] p. Egyetlen kiadás. Honti Jenő (1897-1958) római katolikus pap, természetrajz-földrajz szakos gimnáziumi tanár, pápai tanácsos. Ifjúsági ismeretterjesztő munkája érdekesen vegyíti a természetrajzi oktatást, a vadászati és botanikai ismereteket a katolikus lelkiséggel. A szerzőnek ez a második természetrajzi ismeretterjesztő munkája. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Vuray 0. Enyhén sérült gerincű, színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben.
Bársony István: Magyar földön. Természet és vadászat. Olgyay Ferenc képeivel. Bp.,[1929.], Athenaeum, 215+1 p. + 6 t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, enyhén foltos borító
Oberländer, Carl (Rehfus-Oberländer): Die Dressur und Führung des Gebrauchschundes. [A munkakutya kiképzése és gondozása.] Neudamm, 1907, J. Neumann, VIII+416+8 p. Sechste Auflage. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón apró kopásnyomokkal.
Homoki Nagy István: Szárnyas vadészmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Bp., 1947, Magyar Könyvbarátok. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Széchenyi Zsigmond 2 kötete: Ahogy elkezdődött... Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1978, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Vadonvilág. Széchenyi Zsigmond nyomában
Széchenyi Zsigmond: Szarvasok nyomában és egyéb írások. 1979, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. + Széchenyi Zsigmond ex librise, 10x7 cm