Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 573

20177.

Rufpreis:
6 000 HUF

Gráfik Imre: A nyereg. A Néprajzi Múzeum Tárgykatalógusai 6. Bp., 2012, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotba.
20178.

Rufpreis:
6 000 HUF

Barabás Jenő - Gilyén Nándor: Magyar népi építészet. Bp., 1987, Műszaki. Kiadói egészvászon kötés, ragasztott papír védőborítóval, jó állapotban.
20179.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kleeberg Zoltán és Dr. Vigh Viktor (összeáll.): Gyakorlati fotólexikon. Bp., Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Két részben, 8 képtáblával, reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20180.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

The gold treasures of the Cham Kingdoms from the Collection of Dr. Zelnik. Volume I-II. Szerk./Editor: Jelen, János. Bp., 2007-2008., JelNet Ltd. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a II. kötet borítója karcos.
20181.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Folyóirat] Művészet. Szerkeszti: Lyka Károly. Nyolcadik évfolyam (1909). Budapest, 1909. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat - Singer és Wolfner (Hornyánszky Viktor ny.) [4] + 423 + [1] p. + 6 t. (3 színes, egy kihajtható).  Az 1902-1918 között megjelenő Művészet folyóirat az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat reprezentatív, gazdagon illusztrált képzőművészeti szaklapja, mely évi hat számban jelentkezett. A Lyka Károly (1869-1965) művészettörténész által szerkesztett lapban a festészeten és a szobrászaton kívül bőséges hely jutott az építészet, a népi építészet, a kisgrafika, az iparművészet és a lakáskultúra témáinak, és fontos elméleti kérdéseket is tárgyalt. A műgyűjtők érdeklődésére is számot tartó periodika egyetlen kortárs tendenciától sem zárkózott el: éppúgy bemutatta a gyakran állami vagy mágnási megrendelésre dolgozó akadémiai festészet és köztéri szobrászat remekeit, mint a szecessziós művészek és a plein air nagybányai festőcsoport alkotásait. Hetedik évfolyamába lépő folyóiratunk illusztrációs anyaga egyaránt válogat a régi mesterek (Brocky Károly, Barabás Miklós), a beérkezett akadémista festők és szobrászok (Olgyay Viktor, Donáth Gyula) és a szecessziós és impresszionista művészek és grafikusok (Körösfői Kriesch Aladár, Grünwald Béla, Glatz Oszkár, Háry Gyula) munkásságából. A nemzetközi grafika-kiállítás alkalmából bőséges nemzetközi válogatás található a századfordulós grafika alkotásaiból, melyek különös erővel jelenítik meg a nagyvárosi lét árnyoldalait is, magyar grafikákban a könyvillusztráció és a portrévázlat műfaja dominál évfolyamukban. A tartalomból: Lyka Károly: A polgári osztály képírása és szobrászata -- Balogh Bertalan: Jegyzetek művészeti politikánkhoz -- Dömötör István: A kritikáról. -- Éber László: Erdélyi szobrászati emlékek -- Kemény Lajos: A kassai képíró-céh -- Lázár Béla: Szinyei-Merse Pál ifjúkori levelei -- Takács Zoltán: Olgyay Viktor -- Lázár Béla: Perlmutter Izsák -- Olgyay Viktor: A grafikai művek nemzetközi kiállításának tanulságai -- Keszler József: Háry Gyula, mint rajzoló -- Medgyaszay István: A vasbeton művészi formáiról -- Bárdos Artúr: Motívumok az új Berlinből -- Pásztor Mihály: A régi Pest.  Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, a kihajtható tábla szélein ki sérülésekkel, aláhúzásokkal.
20182.

[Folyóirat] Művészet. Szerkeszti: Lyka Károly. Nyolcadik évfolyam (1909). Budapest, 1909. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat - Singer és Wolfner (Hornyánszky Viktor ny.) [4] + 423 + [1] p. + 6 t. (3 színes, egy kihajtható).

Az 1902-1918 között megjelenő Művészet folyóirat az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat reprezentatív, gazdagon illusztrált képzőművészeti szaklapja, mely évi hat számban jelentkezett. A Lyka Károly (1869-1965) művészettörténész által szerkesztett lapban a festészeten és a szobrászaton kívül bőséges hely jutott az építészet, a népi építészet, a kisgrafika, az iparművészet és a lakáskultúra témáinak, és fontos elméleti kérdéseket is tárgyalt. A műgyűjtők érdeklődésére is számot tartó periodika egyetlen kortárs tendenciától sem zárkózott el: éppúgy bemutatta a gyakran állami vagy mágnási megrendelésre dolgozó akadémiai festészet és köztéri szobrászat remekeit, mint a szecessziós művészek és a plein air nagybányai festőcsoport alkotásait. Hetedik évfolyamába lépő folyóiratunk illusztrációs anyaga egyaránt válogat a régi mesterek (Brocky Károly, Barabás Miklós), a beérkezett akadémista festők és szobrászok (Olgyay Viktor, Donáth Gyula) és a szecessziós és impresszionista művészek és grafikusok (Körösfői Kriesch Aladár, Grünwald Béla, Glatz Oszkár, Háry Gyula) munkásságából. A nemzetközi grafika-kiállítás alkalmából bőséges nemzetközi válogatás található a századfordulós grafika alkotásaiból, melyek különös erővel jelenítik meg a nagyvárosi lét árnyoldalait is, magyar grafikákban a könyvillusztráció és a portrévázlat műfaja dominál évfolyamukban. A tartalomból: Lyka Károly: A polgári osztály képírása és szobrászata -- Balogh Bertalan: Jegyzetek művészeti politikánkhoz -- Dömötör István: A kritikáról. -- Éber László: Erdélyi szobrászati emlékek -- Kemény Lajos: A kassai képíró-céh -- Lázár Béla: Szinyei-Merse Pál ifjúkori levelei -- Takács Zoltán: Olgyay Viktor -- Lázár Béla: Perlmutter Izsák -- Olgyay Viktor: A grafikai művek nemzetközi kiállításának tanulságai -- Keszler József: Háry Gyula, mint rajzoló -- Medgyaszay István: A vasbeton művészi formáiról -- Bárdos Artúr: Motívumok az új Berlinből -- Pásztor Mihály: A régi Pest.

Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, a kihajtható tábla szélein ki sérülésekkel, aláhúzásokkal.

Rufpreis:
3 000 HUF

20183.

Rufpreis:
5 000 HUF

20184.

Rufpreis:
5 000 HUF

20185.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Szlovák művészek Magyarországon] dr. E. Böhm: Slovenski vytvarnici v Madarsku. 1943. 6 sztl lev 32t képek 2 sztl lev
20186.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Szebeni András - Sóvári Zsuzsa: Hölgyeim és uraim. Szebeni András fotóival és aktfotóival, Sóvári Zsuzsa és Esterházy Péter (Egy nő.) szövegével. A szerző, fotóművész Szebeni András (1946-2020) fotóművész által DEDIKÁLT példány hn., 1999., P. P. A., 141+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált.. Kiadói papír kartonált kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
20187.

Szebeni András - Sóvári Zsuzsa: Hölgyeim és uraim. Szebeni András fotóival és aktfotóival, Sóvári Zsuzsa és Esterházy Péter (Egy nő.) szövegével.
A szerző, fotóművész Szebeni András (1946-2020) fotóművész által DEDIKÁLT példány
hn., 1999., P. P. A., 141+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált.. Kiadói papír kartonált kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dóri Éva - Szalay József: Ábrázolás - kifejezés. Bp., 2012. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20188.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF