Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

22030.

Rufpreis:
3 000 HUF

22031.

Rufpreis:
3 000 HUF

22032.

Rufpreis:
3 000 HUF

2 db könyv - Katona József: Luca széke. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. + Madách Imre: A civilizátor. 1938, Magyar Munkaközösség. Kiadói papírkötés, foltos.
22033.

Rufpreis:
3 000 HUF

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével. Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.
22034.

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével.
Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.

Rufpreis:
2 400 HUF

Janwillem van de Wetering: Az üres tükör. Tapasztalatok egy zen kolostorban. Ford.: Farkas Tünde. Szentendre, 1999, Editio M, 228 p. Kiadói papírkötés.
22035.

Rufpreis:
3 000 HUF

Heltai Jenő: Scherzo. Modern Magyar Könyvtár. Bp., [1910], Singer és Wolfner, 190+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
22036.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vas Gereben: Életunt ember. I-II. köt. [Egybekötve.] Pest, 1862, Beimel J. és Kozma Vazul, 186+(2) p.; 160 p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
22037.

Rufpreis:
2 400 HUF

Schöpflin Aladár: Hatvani professzor feltámadása. Bp., 1923, Franklin. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
22038.

Rufpreis:
2 000 HUF

2 db Borbíró Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, szakíró által dedikált/aláírt könyv: Scheffler, Karl: Italien. Tagebuch einer Reise. Lepzig, 1913, Insel-Verlag. Német nyelven. Egészvászon-kötésben. A címlapon Borbíró Virgil aláírásával (születési nevén: Bierbauer Virgil). + Borbíró Virgil: A magyar klasszicizmus építészete. Bp., 1948, Hungária. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált példány.
22039.

Rufpreis:
3 000 HUF

Presser Gábor: Presser könyve. Bp., 2020, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22040.

Rufpreis:
3 000 HUF

Konrád György: Elutazás és hazatérés. DEDIKÁLT! 2001, Noran. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22041.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF