Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Aczél György: Jövőt mutató elődök. Arcképvázlatok a magyar kultúra történetéből. A szerző, Aczél György (1917-1991) kommunista kultúrpolitikus által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói papírkötés.
21814.

Rufpreis:
2 800 HUF

Schmidt Mária: Nyugaton a helyzet változóban. Esszék. A szerző, Schmidt Mária (1953-) Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója által által Paczolay Gyula (1930-2025) vegyészmérnök, közmondáskutató, tudománytörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
21815.

Rufpreis:
2 800 HUF

Mikszáth Kálmán: A kis primás. Magyarország lovagvárai. Mikszáth Kálmán Munkái 11. köt. Bp., é.n. (cca 1900), Révai, 3 sztl. lev.+ 253+(3) p. Negyedik kiadás. Kiadói dekoratív, festett, aranyozott és ezüstözött egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, enyhén , kopott és enyhén foltos borítóval
21816.

Rufpreis:
2 800 HUF

3 db könyv: Turi András: Persona non grata.; Alekszandr Naszibov: Rejtekhely az Elbán. I. köt. Ford.: Szathmári Gábor. Belügyminisztérium kiskönyvtára 1962. 1. és 2. szám. [Bp.], 1962, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztálya. Kiadói papírkötés. + Pauló Mihály: Új tavasz. Határőrök kiskönyvtára. [Bp.], 1961, BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült.
21817.

Rufpreis:
2 800 HUF

Thomas Malory: Arthur királynak és vitézeinek, a Kerek Asztal lovagjainak históriája. Vál. és az utószót írta: Kretzoi Miklósné. Bp., 1970, Helikon. Számozott (36./550) példány. Kiadói nyl-kötésben, kopott borítóval.
21818.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bágyoni Szabó István: Elszabadult konténerek. Naplóregény. (Kolozsvár, 1986-1989.) DEDIKÁLT! Arad, 2005, Irodalmi Jelen Könyvek. Kiadói papírkötés.
21819.

Rufpreis:
2 800 HUF

Sass Sylvia: Hangok és képek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004. Geopen. CD-melléklettel. Kiadói kartonált kötésben, kiadói papír védőborítóval.
21820.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pavese, Cesare: Az ördög kastélya. Gyulai Líviusz illusztrációival. [Bp.], 1971, Magyar Helikon. 246/1500. számozott példány. Kiadói bőr kötés, jó állapotban.
21821.

Rufpreis:
2 800 HUF

Flaubert, Gustave: Három mese. Szász Endre illusztrációival. [Bp.], 1965, Magyar Helikon. 389/1600. számozott példány. Kiadói bőr kötés, jó állapotban.
21822.

Rufpreis:
2 800 HUF

Babits Mihály: A gólyakalifa. Kass János illusztrációival. [Bp.], 1964, Magyar Helikon. 1118/1600. számozott példány. Kiadói bőr kötés, jó állapotban.
21823.

Rufpreis:
2 800 HUF

irardin Emilné: Pontanges Marquis. Franciából fordítá: Salamon Ferencz Pest, 1854, Lukács L. és Társa-ny., 2+310+2 p. félvászon-kötés, kopott, borítóval, Korabeli ex librissel.
21824.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dr. Fleischer Béla (összeáll.): A modern kontrakt bridge kézikönyve. Alapismeretek. Az internationalis írás. A Culberston rendszer ismertetése. Nagyvárad, 1932, Sonnenfeld Adolf. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21825.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF