Bücher: Technik

Zahl der Lose: 98

Dr. Gruber József és sz.társai: Ventilátorok. Bp., 1966. Műszaki Könyvkiadó 296 + 1 p. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval
21187.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bergmann Vilmos: A fehérneműgyártás anyagai. Anyagismeretek a nőipariskolák részére I. rész. Bp., 1931, Iparoktatási Kir. Főigazgatóság, 170+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel, a gerincen ragasztással.
21188.

Rufpreis:
1 200 HUF

3 db repüléssel kapcsolatos könyv: Simóné Avarosy Éva: Suhanó famadarak. A vitorlázórepülés első fél évszázada. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. + Király Sándor: Ötven év a Tisza fölött. Fejezetek a szolnoki repülés történetéből. Szolnok, 1986, Szolnok Megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyomokkal. + Háy György: Repülők, műszerek, emberek. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
21189.

Rufpreis:
1 400 HUF

Dombi Lőrinc: Selyemkupolák. Fejezetek az ejtőernyő történetéből. Bp., 1993, Zrínyi. Kiadói papírkötés. + Légiparádé. Bp., 2003, Zrínyi. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21190.

Rufpreis:
1 400 HUF

Charlotte Maier: Weiter - höher - schneller. Verkehrsgeschichte auf Marken und Medaillen. (Kiállítási katalógus.) München, 1987, Deutsches Museum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
21191.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Gillemot László: Szerkezeti anyagok technológiája I-II. Bp., 1966, Tankönyvkiadó Vállalat. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
21192.

Rufpreis:
1 800 HUF

4 db könyv - Bodócs István: Villamos főző- és fűtőkészülékek. + Morva Rezső: Villamosság a gyakorlatban + Uy Károly: Mi a vasbeton? + Hoszpodár Sándor: A telefon. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
21193.

Rufpreis:
1 800 HUF

4 db könyv - Lechner Jenő: Építési enciklopédia. III. rész: Vasszerkezetek. + II. rész: Faszerkezetek. + 1948 Vasas évkönyv. + Rédly Pál - Csajághy Antal: A gépjárművezetői vizsga. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
21194.

Rufpreis:
1 800 HUF

Korn, Rudolf - Burgstaller, Friedrich: Papier- und Zellstoff-Prüfung. Bearbeitet und herausgegeben von Rudolkf Korn und Friedrich Burgstaller. Zweite, erweiterte Auflage. Berlin-Göttingen-Heidelberg, 1953. Springer-Verlag. XVIII + [2] + 528 p. + XXXIX t. (6 színes, 2 kihajtható, 15 kétoldalas). A papíripari alapanyaggyártás gazdagon illusztrált kézikönyve. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első oldalon régi gyűjteményi bélyegzés. (Handbuch der Werkstoffprüfung. Band 4.) Poss.: Bátor Miklós, Papíripari Minőségellenőrző Intézet. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21195.

Rufpreis:
1 400 HUF

Müller, Ernst - Haussner, Alfred:  Die Herstellung und Prüfung des Papieres. Mit 182 Textabbildungen und einer lithogr. Tafel. Berlin, [1905 körül]. Technologischer Verlag von W. & S. Loewenthal. IV + [1269]-1702 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen kiadás. A századfordulós papírgyártási technológia teljességre törekvő kézikönyve, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A címlapon német nyelvű névbejegyzésekkel, feltehetően a szerzőpáros saját kezű aláírásával. (Handbuch der Mechanischen Technologie.) Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (August Frydrychowicz, Berlin). Jó példány.
21196.

Rufpreis:
1 400 HUF

Marx György: Kvantummechanika. Bp., 1971., Műszaki, 290+1 p. Kiadói egészvászon-kötés.
21197.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ordódy Márton:Sárkányrepülés (Sárkányépítés - Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Műszaki Könyvkiadó 1980. 203p. Kiadói papírborítóval +  Jereb Gábor: Vitorlázórepülők tankönyve. Bp., 1971, Magyar Honvédelmi Szövetség Repülési Osztálya. Kiadói papírkötés, 789p.
21198.

Ordódy Márton:Sárkányrepülés (Sárkányépítés - Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Műszaki Könyvkiadó 1980. 203p. Kiadói papírborítóval +

Jereb Gábor: Vitorlázórepülők tankönyve. Bp., 1971, Magyar Honvédelmi Szövetség Repülési Osztálya. Kiadói papírkötés, 789p.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF