Bergmann Vilmos: A fehérneműgyártás anyagai. Anyagismeretek a nőipariskolák részére I. rész. Bp., 1931, Iparoktatási Kir. Főigazgatóság, 170+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel, a gerincen ragasztással.
3 db repüléssel kapcsolatos könyv: Simóné Avarosy Éva: Suhanó famadarak. A vitorlázórepülés első fél évszázada. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. + Király Sándor: Ötven év a Tisza fölött. Fejezetek a szolnoki repülés történetéből. Szolnok, 1986, Szolnok Megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyomokkal. + Háy György: Repülők, műszerek, emberek. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Charlotte Maier: Weiter - höher - schneller. Verkehrsgeschichte auf Marken und Medaillen. (Kiállítási katalógus.) München, 1987, Deutsches Museum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
4 db könyv - Bodócs István: Villamos főző- és fűtőkészülékek. + Morva Rezső: Villamosság a gyakorlatban + Uy Károly: Mi a vasbeton? + Hoszpodár Sándor: A telefon. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
4 db könyv - Lechner Jenő: Építési enciklopédia. III. rész: Vasszerkezetek. + II. rész: Faszerkezetek. + 1948 Vasas évkönyv. + Rédly Pál - Csajághy Antal: A gépjárművezetői vizsga. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
Korn, Rudolf - Burgstaller, Friedrich: Papier- und Zellstoff-Prüfung. Bearbeitet und herausgegeben von Rudolkf Korn und Friedrich Burgstaller. Zweite, erweiterte Auflage. Berlin-Göttingen-Heidelberg, 1953. Springer-Verlag. XVIII + [2] + 528 p. + XXXIX t. (6 színes, 2 kihajtható, 15 kétoldalas). A papíripari alapanyaggyártás gazdagon illusztrált kézikönyve. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első oldalon régi gyűjteményi bélyegzés. (Handbuch der Werkstoffprüfung. Band 4.) Poss.: Bátor Miklós, Papíripari Minőségellenőrző Intézet. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Müller, Ernst - Haussner, Alfred: Die Herstellung und Prüfung des Papieres. Mit 182 Textabbildungen und einer lithogr. Tafel. Berlin, [1905 körül]. Technologischer Verlag von W. & S. Loewenthal. IV + [1269]-1702 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen kiadás. A századfordulós papírgyártási technológia teljességre törekvő kézikönyve, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A címlapon német nyelvű névbejegyzésekkel, feltehetően a szerzőpáros saját kezű aláírásával. (Handbuch der Mechanischen Technologie.) Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (August Frydrychowicz, Berlin). Jó példány.