Bücher: Technik

Zahl der Lose: 98

Sághelyi Lajos: A magyar üvegesipar története. A szerző, Sághelyi Lajos (1893-1975) tanár, tankönyvíró, pedagógiai szakíró által dedikált példány. Bp., 1938, Üvegesek Ipartestülete, 509+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé koszos címlappal.
21127.

Rufpreis:
8 000 HUF

Némethy József: A kőműves-mesterség. Gyakorlati kézikönyv. Kőművesek, munkavezetők, vállalkozók főleg a kőműves-mesteri vizsgára készülő segédek és gyakornokok számára. Zilah, 1910, Seres Samu, XV+604 p. 3., javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
21128.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Órás szakkönyv] F. Hermann: Katechismus der Uhrmacherkunst. Leipzig, 1863 Wiber. 92p. 57 illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, órás pecsételt ex librisével.
21129.

Rufpreis:
6 000 HUF

21130.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Képes árujegyzék] Composite Catalog of Oil Field and Pipe Line Equipment. Fifth Annual Edition (1934). Houston, 1934. Gulf Publishing Company. 666 p. + 1 melléklet (megrendelőlap). Az Oil Weekly (Heti Olajszemle) címen futó amerikai olajipari szakperiodika marketing célzatú évkönyve 1930-ban indult. Ötödik évébe lépő, 1934. évi évkönyvünk az amerikai olajipari gépgyártó trösztök és vállalatok szemléje, az alfabetikus sorrendben felvonuló vállalatok felvételekkel, ábrákkal, műszaki rajzokkal gazdagon illusztrált oldalakon méltatják portékáikat. A képes katalógusban fúrófejek, fúrótornyok, nehézgépek, szivattyúk, mérőórák, gépészeti alkatrészek egész arzenáljában dúskálhatunk, a lelkes méltatás mellett a legtöbb árucikkről fénykép is készült. A képanyagban időről időre gyárcsarnokok, munkás életképek is felbukkannak. Oldalszámozáson belül 19, színes határoló lappal. Aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21131.

[Képes árujegyzék] Composite Catalog of Oil Field and Pipe Line Equipment. Fifth Annual Edition (1934).
Houston, 1934. Gulf Publishing Company. 666 p. + 1 melléklet (megrendelőlap).
Az Oil Weekly (Heti Olajszemle) címen futó amerikai olajipari szakperiodika marketing célzatú évkönyve 1930-ban indult. Ötödik évébe lépő, 1934. évi évkönyvünk az amerikai olajipari gépgyártó trösztök és vállalatok szemléje, az alfabetikus sorrendben felvonuló vállalatok felvételekkel, ábrákkal, műszaki rajzokkal gazdagon illusztrált oldalakon méltatják portékáikat. A képes katalógusban fúrófejek, fúrótornyok, nehézgépek, szivattyúk, mérőórák, gépészeti alkatrészek egész arzenáljában dúskálhatunk, a lelkes méltatás mellett a legtöbb árucikkről fénykép is készült. A képanyagban időről időre gyárcsarnokok, munkás életképek is felbukkannak. Oldalszámozáson belül 19, színes határoló lappal.
Aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Tungsram Radio. Technische Mitteilungen 1935-36. IV. August 1935. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21132.

Rufpreis:
6 000 HUF

Weller János: Fűtésszerelők kézikönyve. 184 ábrával és 46 táblázattal. Bp., 1925. Szerzői. 267p. Kiadói papírkötésben. Ritka!
21133.

Rufpreis:
6 000 HUF

Trabant 601 javítási segédkönyv. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, ázásnyomokkal. + Trabant 601, 601 S, 601 S de luxe típusú személygépkocsi üzemeltetési útmutatója. Leipzig, 1986, VEB Fachbuchverlag. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval.
21134.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Jeremiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz. (Autókönyv fiataloknak, de felnőtteknek is.) Monath Márta rajzaival. Bp., [1937], Rekord, 205+(3) p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, ex libris-szel.
21135.

Rufpreis:
3 000 HUF

21136.

Rufpreis:
4 000 HUF

Baranyay Elemér: Az a csodálatos repülés. DEDIKÁLT Bp., 2000, 3,14 Kft. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
21137.

Rufpreis:
4 000 HUF

21138.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF