Sághelyi Lajos: A magyar üvegesipar története. A szerző, Sághelyi Lajos (1893-1975) tanár, tankönyvíró, pedagógiai szakíró által dedikált példány. Bp., 1938, Üvegesek Ipartestülete, 509+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé koszos címlappal.
Némethy József: A kőműves-mesterség. Gyakorlati kézikönyv. Kőművesek, munkavezetők, vállalkozók főleg a kőműves-mesteri vizsgára készülő segédek és gyakornokok számára. Zilah, 1910, Seres Samu, XV+604 p. 3., javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
[Órás szakkönyv] F. Hermann: Katechismus der Uhrmacherkunst. Leipzig, 1863 Wiber. 92p. 57 illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, órás pecsételt ex librisével.
Geleji (Sándor), Alexander. Bildsame Formgebung der Metalle: Theorie, Experiment und Anwendung, Berlin 1967. Akademie Verlag. 865p. Kiadói egészvászon kötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke könyvtárából
[Képes árujegyzék] Composite Catalog of Oil Field and Pipe Line Equipment. Fifth Annual Edition (1934). Houston, 1934. Gulf Publishing Company. 666 p. + 1 melléklet (megrendelőlap). Az Oil Weekly (Heti Olajszemle) címen futó amerikai olajipari szakperiodika marketing célzatú évkönyve 1930-ban indult. Ötödik évébe lépő, 1934. évi évkönyvünk az amerikai olajipari gépgyártó trösztök és vállalatok szemléje, az alfabetikus sorrendben felvonuló vállalatok felvételekkel, ábrákkal, műszaki rajzokkal gazdagon illusztrált oldalakon méltatják portékáikat. A képes katalógusban fúrófejek, fúrótornyok, nehézgépek, szivattyúk, mérőórák, gépészeti alkatrészek egész arzenáljában dúskálhatunk, a lelkes méltatás mellett a legtöbb árucikkről fénykép is készült. A képanyagban időről időre gyárcsarnokok, munkás életképek is felbukkannak. Oldalszámozáson belül 19, színes határoló lappal. Aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Jeremiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz. (Autókönyv fiataloknak, de felnőtteknek is.) Monath Márta rajzaival. Bp., [1937], Rekord, 205+(3) p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, ex libris-szel.
John A. Schey: Metal deformation processes. Friction and Lubrication. A szerző, John A. Schey / Schey János (1922-2010) kohómérnök, 1956-os emigráns által tanára özvegyének, által Neubauer Irénnek (1938-2024), Geleji Sándor (1898-1967) mérnök özvegye részére DEDIKÁLT példány! New York, 1970, Marcell Dekker Inc, 2+807 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Fasching Antal: A magyar országos háromszögelések és részletes felmérések új vetületi rendszerei. A M. Kir. Pénzügyminisztérium megbízásából kidolgozta és írta: - - . Bp., 1909, M. Kir. Pénzügyminisztérium (M. Kir. Állami Ny.), 201+(1) p.+ 4 (kihajtható) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.