A skót felvilágosodás. Morálfilozófiai szöveggyűjtemény. Vál., szerk. és az útószót írta: Horkay Hörcher Ferenc. Osiris Könyvtár. Politikai gondolkodók. Bp.,1996., Osiris. Kiadói papírkötés
Ralf Rogowski: The European Social Model and Transitional Labour Markets. Law and Policy. Farnham, 2008., Ashgate. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Paras-sites. A Casebook Against Cynical Reason. Editor: George E. Marcus. Late Editions 7. Chicago - London, 2000, The University of Chicago Press. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
[Zinovjev, Grigorij Jevszejevics] G. Sinowjew: Der Krieg und die Krise des Sozialismus. [A háború és a szocializmus válsága.] Wien, 1924, Verlag für Literatur und Politik, 667+(5) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve, helyenként foltos lapokkal.
Ernest Seilliére: Der Demokratische Imperialismus. Rousseau - Proudhon - Karl Marx. Berlin, 1907, Verlag von H. Barsdorf. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, kijáró lapokkal.
C[arl] G[ustav] Jung: Analytische Psychologie und Erziehung. 3 Vorlesungen Gehalten in London im Mai 1924 von: - - -. Zürich - Leipzig, 1936, Rascher Verlag, 94+6 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.