Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 157

Kallós Zsigmond:  Regösdalaink rejtélyei I-III. [Három füzetben.] Szombathely, 1935-1936. Martineum Könyvnyomda Rt. [2] + 129-153 + [1] p.; 215-249 + [1] p.; [2] + 179-196 p. Egyetlen önálló kiadás. Kallós Zsigmond (1876-1955) néprajztudós, az ősmagyar mitológia kutatója. Három részes, társadalomtörténeti keretbe helyezett néprajzi dolgozatában a Dunántúlra szakadt székely közösség regösénekeit vizsgálja, mely erősen hordoz ősi, pogány, a finnugor korból származó hagyományokat. A címlapokon, illetve a belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. (Különlenyomat a Vasi Szemle 1935/3., 1935/4. és 1936/3. számából.) Poss.: Keszi Kovács László (1908-2012) néprajztudós, egyetemi tanár, a néprajzi filmezés fontos alakja. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban (1935/3.), illetve fűzve, feliratozott kiadói borítóban (1935/4., 1936/3.).
21003.

Kallós Zsigmond: Regösdalaink rejtélyei I-III. [Három füzetben.]
Szombathely, 1935-1936. Martineum Könyvnyomda Rt. [2] + 129-153 + [1] p.; 215-249 + [1] p.; [2] + 179-196 p. Egyetlen önálló kiadás.
Kallós Zsigmond (1876-1955) néprajztudós, az ősmagyar mitológia kutatója. Három részes, társadalomtörténeti keretbe helyezett néprajzi dolgozatában a Dunántúlra szakadt székely közösség regösénekeit vizsgálja, mely erősen hordoz ősi, pogány, a finnugor korból származó hagyományokat.
A címlapokon, illetve a belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés.
(Különlenyomat a Vasi Szemle 1935/3., 1935/4. és 1936/3. számából.)
Poss.: Keszi Kovács László (1908-2012) néprajztudós, egyetemi tanár, a néprajzi filmezés fontos alakja.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban (1935/3.), illetve fűzve, feliratozott kiadói borítóban (1935/4., 1936/3.).

Rufpreis:
3 000 HUF

John T. Jost: Önalávetés a társadalomban: a rendszerigazolás pszichológiája. Vál. és szerk.: Hunyady György. Ford.: Berkics Miháély, Bujdosó Borbála. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
21004.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

John Locke: Értekezés az emberi értelemről. I-II. köt. Ford.: Dienes Valéria. MTA Filozófiai Írók Tára XXVI. köt. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
21005.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

21006.

Rufpreis:
1 800 HUF

21007.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Platón: Pilébosz. Bp., 2001, Atlantisz. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
21008.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet: Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.; Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.; Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok. Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.; Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény. Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés. + Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.
21009.

Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet:
Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.;
Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.;
Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok.
Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.;
Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény.
Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés.
+ Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21010.

Rufpreis:
2 400 HUF

Strausz Adolf: Bolgár néphit. Magyar Néprajzi Könyvtár I. szám. Bp., 1897, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
21011.

Rufpreis:
3 000 HUF

21012.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márkus György: Metafizika - mi végre? Tanulmányok. Horror Metaphysicae. Bp., 1998, Osiris, 317+(3) p. Kiadói papírkötés.
21013.

Rufpreis:
2 000 HUF

A. J. Zisz: A kommunista erkölcs. Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
21014.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF