Kallós Zsigmond: Regösdalaink rejtélyei I-III. [Három füzetben.] Szombathely, 1935-1936. Martineum Könyvnyomda Rt. [2] + 129-153 + [1] p.; 215-249 + [1] p.; [2] + 179-196 p. Egyetlen önálló kiadás. Kallós Zsigmond (1876-1955) néprajztudós, az ősmagyar mitológia kutatója. Három részes, társadalomtörténeti keretbe helyezett néprajzi dolgozatában a Dunántúlra szakadt székely közösség regösénekeit vizsgálja, mely erősen hordoz ősi, pogány, a finnugor korból származó hagyományokat. A címlapokon, illetve a belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. (Különlenyomat a Vasi Szemle 1935/3., 1935/4. és 1936/3. számából.) Poss.: Keszi Kovács László (1908-2012) néprajztudós, egyetemi tanár, a néprajzi filmezés fontos alakja. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban (1935/3.), illetve fűzve, feliratozott kiadói borítóban (1935/4., 1936/3.).
John T. Jost: Önalávetés a társadalomban: a rendszerigazolás pszichológiája. Vál. és szerk.: Hunyady György. Ford.: Berkics Miháély, Bujdosó Borbála. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
John Locke: Értekezés az emberi értelemről. I-II. köt. Ford.: Dienes Valéria. MTA Filozófiai Írók Tára XXVI. köt. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A. J. Zisz: A kommunista erkölcs.Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.