Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla és Angyal Dávid. MTA Könyvkiadó Vállalata új folyam VIII-IX-X. Bp., 1891-1892.,MTA,(Franklin- Hornyánszky-ny.), VI+2+608 p.; 4+543+1 p.;4+567 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet gerince javított, a III. kötet gerincének felső részén apró sérüléssel, régi intézményi bélyegzésekkel és bejegyzésekkel.
Kunz Jenő, dr.: A munka. Tanulmány. Bp. (1901.) Kilián XI+ 382 l.Perczel György pecsételt ex librisével. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, kis sérüléssel
Krauss, Friedrich [Salomon]: Historische Quellenschriften zum Studium der Anthropophyteia. 1., 3., 4. kötetek. Leipzig, 1906-1907, Deutsche Verlags-Actiengesellschaft, XIX+(1)+151+(1) p.; VII+(1)+149+(3) p.; IV+75+(1) p. Kutatók számára készült magánkiadás (,,Privatdruck. Nur für Gelehrte bestimmt."), számozott (196 sz.) példányok. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel.
André Bazin: Mi a film? Esszék, tanulmányok. Vál., és szerk.: Zalán Vince. Osiris Könyvtár Film. Bp., 2002, Osiris. Kiadói papírkötés + Bíró Yvette: A hetedik művészet. A film formanyelve. A film drámaisága. Osiris Könyvtár Film. Bp.,2003,Osiris. Kiadói papírkötés
Palotay Gertrúd: Magyar népviseletek. Rajzolta Konecsni György. (Budapest, 1939). Officina Nyomda és Kiadóvállalat). 23 + [1] p. + 12 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes táblák). Első kiadás. Palotay Gertrúd (1901-1951) néprajzkutató olvasmányos stílusban írt néprajzi munkáját Konencsi György szövegközti ábrái kísérik. A táblaanyagon a kárpát-medencei magyar népviseletek részletgazdag, színes rajzai. A munka német, angol és francia nyelveken is megjelent. Az első előzéken Ex libris. Színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói kartonkötésben. Jó példány.