Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 157

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:  1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.
20967.

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:
1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.

Rufpreis:
8 000 HUF

Márton József:  Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.] Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult. Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.
20968.

Márton József: Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.]
Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p.
Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult.
Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.

Rufpreis:
6 000 HUF

Márton József:  Német-magyar-deák Lexicon. A' mai legjobb Szókönyvek, különösen Kraft Német-Deák Lexicona szerént, készítette Márton Jó'sef. Első Darab: A-J. Bétsben, 1823. Bauer B. Filep Universzitási Könyvnyomtató és Könyváros költségével. XVI + 974 p. Első kiadás. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. 1816-ban latin nyelvvel kiegészített, háromnyelvű diákszótárt adott ki, majd annak anyagát jogi és műszaki kifejezésekkel kibővítve megkezdte "Lexicon trilingue" című szótársorozata kiadását. 1818-ban a sorozat latin-magyar-német, 1823-ban német-magyar-latin változata jelent meg, két-két kötetben. A nyelvújítás után készült szótár az ízes nyelven fogalmazott, kortárs világlátást közvetítő fogalmak tára, német szakkifejezése nyomán külön magyar kifejezés dukál a "pántlikába bészegve" fogalmának, az "asszonyírás", illetve a "mulattató kisasszony (tudniillik valamely főrendű uraságánál)" fogalmának. Az orgazda fogalmát szótárunk a "tolvajlappangtató" szinonimával is bővíti, a német "Bandit" fogalmát pedig a korban közkeletűnek számító "orozva gyilkoló"-val fordítja. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. A címlapon a gerincnél halvány foltosság, a belív oldalain fent apró, halvány foltosság. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé kopott korabeli félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és zöld címkén, a kötéstáblákon kisebb hiányokkal és sérülésekkel.
20969.

Márton József: Német-magyar-deák Lexicon. A' mai legjobb Szókönyvek, különösen Kraft Német-Deák Lexicona szerént, készítette Márton Jó'sef. Első Darab: A-J.
Bétsben, 1823. Bauer B. Filep Universzitási Könyvnyomtató és Könyváros költségével. XVI + 974 p. Első kiadás.
Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. 1816-ban latin nyelvvel kiegészített, háromnyelvű diákszótárt adott ki, majd annak anyagát jogi és műszaki kifejezésekkel kibővítve megkezdte "Lexicon trilingue" című szótársorozata kiadását. 1818-ban a sorozat latin-magyar-német, 1823-ban német-magyar-latin változata jelent meg, két-két kötetben. A nyelvújítás után készült szótár az ízes nyelven fogalmazott, kortárs világlátást közvetítő fogalmak tára, német szakkifejezése nyomán külön magyar kifejezés dukál a "pántlikába bészegve" fogalmának, az "asszonyírás", illetve a "mulattató kisasszony (tudniillik valamely főrendű uraságánál)" fogalmának. Az orgazda fogalmát szótárunk a "tolvajlappangtató" szinonimával is bővíti, a német "Bandit" fogalmát pedig a korban közkeletűnek számító "orozva gyilkoló"-val fordítja.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. A címlapon a gerincnél halvány foltosság, a belív oldalain fent apró, halvány foltosság.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé kopott korabeli félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és zöld címkén, a kötéstáblákon kisebb hiányokkal és sérülésekkel.

Rufpreis:
6 000 HUF

Stanislas Dehaene: A számérzék. Miként alkotja meg az elme a matematikát? Ford.: Szűcs Dénes.Osiris Könyvtár. Pszichológia. Bp.,2003,Osiris. Kiadói papírkötés
20970.

Rufpreis:
8 000 HUF

Platón összes művei. I-III. kötet. Bibliotheca Classica. Bp.,1984,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóba, a III. kötet papírborítója szakadt, az I. kötet borítóján kis szakadások.
20971.

Rufpreis:
8 000 HUF

Jean Grondin: Bevezetés a filozófiai hermeneutikába. Ford.: Nyirő Miklós. Bp.,2002,Osiris, 265 p. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső borítón kis ütődéssel.
20972.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Gabriel Bücher-Hajas, Attila József Halász: Începuturile artelor mar?iale japoneze pe teritoriul româniei. Arad, 2024, Mirador. Kiadói papírkötésben. A szerzők által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
20973.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Hermann Ferencz: Általános tanítás és tanodai neveléstan. Átdolg. Mennyey József.Pest, 1866. Heckenast G. (8. IV. 280 l.) Későbbi félvászon kötésben. Címlaphiány? Ritka!
20974.

Rufpreis:
6 000 HUF

Georg Wilhelm Friedrich Hegel 3 műve: A szellem fenomenológiája. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XIX. köt.; Előadások a világtörténet filozófiájáról. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXVIII. köt.; A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXXIII. köt. Bp., 1973-1979, Akadémiai Kiadó, 554 p.; 821 p.; 381 p. Kiadói egészvászon-kötések.;
20975.

Georg Wilhelm Friedrich Hegel 3 műve:
A szellem fenomenológiája. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XIX. köt.;
Előadások a világtörténet filozófiájáról. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXVIII. köt.;
A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXXIII. köt.
Bp., 1973-1979, Akadémiai Kiadó, 554 p.; 821 p.; 381 p. Kiadói egészvászon-kötések.;

Rufpreis:
6 000 HUF

Christopher Stead: Filozófia a keresztény ókorban. Ford.: Bugár M. István.Historia Philosophiae. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
20976.

Rufpreis:
6 000 HUF

Taylor, A. E.: Platón. Szerk.: Steiger Kornél. Ford.: Bárány István, Betegh Gábor. Osiris Könyvtár Filozófia. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
20977.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kálmán László - Rádai Gábor: Dinamikus szemantika. Osiris Könyvtár. Tertium non datur. Bp.,2001., Osiris. Kiadói papírkötés.
20978.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF