Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 157

A Magyar Gazdaságkutató Intézet gazdasági helyzetjelentése 41-44. sz. Bp., 1939, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
21015.

Rufpreis:
3 000 HUF

Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete:  F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.
21016.

Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete:
F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.

Rufpreis:
3 000 HUF

Büchner, [Ludwig] Lajos:  Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László. Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p. Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
21017.

Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.

Rufpreis:
2 400 HUF

Irvin D. Yalom: Egzisztenciális pszichoterápia. Park Kiadó, 2017. Kiadói kartonált papírkötés
21018.

Rufpreis:
3 000 HUF

Michael Hardt - Antonio Negri: Empire. Cambridge - London,2001, Harvard University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21019.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21020.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21021.

Rufpreis:
3 000 HUF

Karl Marx: Gazdasági-filozófiai kéziratok 1844-ből. Bp., 1970, (Franklin-ny.) 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21022.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fercsik Erzsébet - Raátz Judit: Keresztnevek enciklopédiája. A leggyakoribb női és férfinevek. A magyar nyelv kézikönyvei XVI. + Hajdú Mihály: Családnevek enciklopédiája. Leggyakoribb családneveink. A magyar nyelv kézikönyvei XVII.Bp., 2009-2010, Tinta. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborító.
21023.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gunda Béla: Néprajzi gyűjtőúton. Debrecen, 1956, Alföldi Magvető, 171 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban.;
21024.

Rufpreis:
2 800 HUF

Gottlob Frege: Logikai vizsgálódások. Válogatott tanulmányok. Szerk.: Máté András. A kommentárokat és a bevezetést írta: Ruzsa Imre. Ford.: Máté András, Bimbó Katalin. Osiris Könyvtár. Tertium non datur. Bp., 2000, Osiris. Kiadói papírkötés.
21025.

Rufpreis:
2 800 HUF

David Hume összes esszéi I. Mesteriskola. Bp., 1992., Atlantisz. Kiadói papírkötés
21026.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF