A Magyar Gazdaságkutató Intézet gazdasági helyzetjelentése 41-44. sz. Bp., 1939, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete: F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.
Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László. Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p. Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Fercsik Erzsébet - Raátz Judit: Keresztnevek enciklopédiája. A leggyakoribb női és férfinevek. A magyar nyelv kézikönyvei XVI. + Hajdú Mihály: Családnevek enciklopédiája. Leggyakoribb családneveink. A magyar nyelv kézikönyvei XVII.Bp., 2009-2010, Tinta. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborító.