Halácsy Dezső: A magyar városokért. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 50. sz. Bp., 1941, szerzői kiadás, 248 p. Kiadói félvászon-kötés.
Néprajzi közlemények III. évf. 3. sz. Szerk.: Némethy Endre és Takács Lajos. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Muzeum - Néprajzi Muzeum, 369+3 p. Megjelent 450 példány. Papírkötés, szakadt borítóval, névbejegyzéssel.
Imre Sándor: Nyelvtörténelmi tanulságok a nyelvújításra nézve. Budapest, 1876. Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-hivatala (Athenaeum Rt. ny.) 97 + [1] p. Egyetlen kiadás. Imre Sándor (1820-1900) nyelvész, irodalomtörténész, egyetemi tanár. Nyelvészeti kutatásainak középpontjában a nyelvújítás kutatása állt; elméleti és gyakorlati szempontból is a neológusok korábbi tetteit igazolta, szokatlanul modern gondolatmenete szerint az újító nyelvhasználatot sem egyéni, sem közösségi szempontból nem lehet és nem is érdemes korlátozni. További, népjellemtani fejtegetéseket sem nélkülöző, emlékezetes megjegyzések a népvándorlás kori barbárok nyelvhasználatáról. A címlapon és az első fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. (Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. V. kötet, IX. szám.) Poss.: Tarnóc Márton (1934-2016) irodalom- és művelődéstörténész, egyetemi tanár. Fűzve, feliratozott, sérült, hiányos gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban.
Fulton, Reginald: Hypnose und Suggestion. 12 Lehrbriefe zum Selbststudium des Hypnotismus, der Suggestion und des persönlichen Magnetismus. Wien-Leipzig, 1929, Schneider & Co., 128 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.