Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 157

Udo Ulfkotte: "Népnevelők" Akik miatt Németország utat tévesztett. Bp., 2017, Püski. Kiadói kartonált papírkötésben.
21075.

Rufpreis:
2 000 HUF

Halácsy Dezső: A magyar városokért. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 50. sz. Bp., 1941, szerzői kiadás, 248 p. Kiadói félvászon-kötés.
21076.

Rufpreis:
2 000 HUF

Néprajzi közlemények III. évf. 3. sz. Szerk.: Némethy Endre és Takács Lajos. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Muzeum - Néprajzi Muzeum, 369+3 p. Megjelent 450 példány. Papírkötés, szakadt borítóval, névbejegyzéssel.
21077.

Rufpreis:
2 000 HUF

21078.

Rufpreis:
1 400 HUF

21079.

Rufpreis:
1 400 HUF

Imre Sándor:  Nyelvtörténelmi tanulságok a nyelvújításra nézve. Budapest, 1876. Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-hivatala (Athenaeum Rt. ny.) 97 + [1] p. Egyetlen kiadás. Imre Sándor (1820-1900) nyelvész, irodalomtörténész, egyetemi tanár. Nyelvészeti kutatásainak középpontjában a nyelvújítás kutatása állt; elméleti és gyakorlati szempontból is a neológusok korábbi tetteit igazolta, szokatlanul modern gondolatmenete szerint az újító nyelvhasználatot sem egyéni, sem közösségi szempontból nem lehet és nem is érdemes korlátozni. További, népjellemtani fejtegetéseket sem nélkülöző, emlékezetes megjegyzések a népvándorlás kori barbárok nyelvhasználatáról. A címlapon és az első fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. (Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. V. kötet, IX. szám.) Poss.: Tarnóc Márton (1934-2016) irodalom- és művelődéstörténész, egyetemi tanár. Fűzve, feliratozott, sérült, hiányos gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban.
21080.

Imre Sándor: Nyelvtörténelmi tanulságok a nyelvújításra nézve.
Budapest, 1876. Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-hivatala (Athenaeum Rt. ny.) 97 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Imre Sándor (1820-1900) nyelvész, irodalomtörténész, egyetemi tanár. Nyelvészeti kutatásainak középpontjában a nyelvújítás kutatása állt; elméleti és gyakorlati szempontból is a neológusok korábbi tetteit igazolta, szokatlanul modern gondolatmenete szerint az újító nyelvhasználatot sem egyéni, sem közösségi szempontból nem lehet és nem is érdemes korlátozni. További, népjellemtani fejtegetéseket sem nélkülöző, emlékezetes megjegyzések a népvándorlás kori barbárok nyelvhasználatáról.
A címlapon és az első fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés.
(Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. V. kötet, IX. szám.)
Poss.: Tarnóc Márton (1934-2016) irodalom- és művelődéstörténész, egyetemi tanár.
Fűzve, feliratozott, sérült, hiányos gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
1 400 HUF

Fulton, Reginald: Hypnose und Suggestion. 12 Lehrbriefe zum Selbststudium des Hypnotismus, der Suggestion und des persönlichen Magnetismus. Wien-Leipzig, 1929, Schneider & Co., 128 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
21081.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fülöp Lajos: Gyöngyössolymos nyelvi rétegződése. Gyöngyös, 1958. Megjelent 350 példányban. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21082.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ljudmila Ulickaja: Daniel Stein, a tolmács. Ford.: Morcsányi Géza. Bp., 2009, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21083.

Rufpreis:
1 800 HUF

Benedek István: Tibeti orvoslás és varázslás. Bp., 1987, Gondolat. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
21084.

Rufpreis:
1 800 HUF

Grusin, B. A.: A vélemények világa. Bp., 1971, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval.
21085.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dobrovits Aladár: Valóság, mítosz és szimbólum. Különlenyomat az Ethnographia-Népélet LVIII. évfolyamából. Devecseri Gábornak DEDIKÁLT! Bp., Stephaneum. Tűzött papírkötés, hajtott.
21086.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF