https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 157

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Oswald Bumke: Die Psychoanalyse und ihre Kinder. EIne Auseinandersetzung mit Freud, Adler, und Jung. Berlin, 1938, Julius Springer. Átkötött félvászon-kötés.
1
21087.

Oswald Bumke: Die Psychoanalyse und ihre Kinder. EIne Auseinandersetzung mit Freud, Adler, und Jung. Berlin, 1938, Julius Springer. Átkötött félvászon-kötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gunda [Béla]: Contributions a l'étude d'un type de piege en Europe orientale. Acta Ethnographica. Academiae Scientiarum Hungaricae. Tomus XXI. Fasciculi 1-2. (Separatum). A szerző, Gunda Béla (1911-1994) etnográfus, a történelemtudományok doktora, az MTA tagja által Korompay Bertalan részére dedikált példány. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó, (91)-98 p. Francia nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.
1
21088.

Gunda [Béla]: Contributions a l'étude d'un type de piege en Europe orientale. Acta Ethnographica. Academiae Scientiarum Hungaricae. Tomus XXI. Fasciculi 1-2. (Separatum). A szerző, Gunda Béla (1911-1994) etnográfus, a történelemtudományok doktora, az MTA tagja által Korompay Bertalan részére dedikált példány. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó, (91)-98 p. Francia nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.
1
21089.

Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
[Teghze-]Gerber Ferenc:  A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra. Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás. Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva. Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
1
21090.

[Teghze-]Gerber Ferenc: A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra.
Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás.
Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva.
Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya.
Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kálmán Béla: A mai magyar nyelvjárások. Egyetemi Magyar Nyelvészeti Füzete. Bp., 1951, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
1
21091.

Kálmán Béla: A mai magyar nyelvjárások. Egyetemi Magyar Nyelvészeti Füzete. Bp., 1951, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
1
21092.

Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szabó Árpád:  Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.) Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád". Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként. (Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.) Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
1
21093.

Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.)
Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád".
Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként.
(Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.)
Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.]
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Lendvai István: A harmadik Magyarország. Jóslatok és tanulságok. Bp., 1921, Pallas, 199 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, részben felvágatlan lapokkal, 1923-as tulajdonosi bejegyzéssel.
1
21094.

Lendvai István: A harmadik Magyarország. Jóslatok és tanulságok. Bp., 1921, Pallas, 199 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, részben felvágatlan lapokkal, 1923-as tulajdonosi bejegyzéssel.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
5
 
Melly József: A budapesti orvosok szociális és gazdasági viszonyai. Statisztikai Közlemények 65. köt. 3. sz. Bp., [1932], Székesfővárosi háziny., 128 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, a címlapon és az utolsó lapon sérülésekkel.
1
21095.

Melly József: A budapesti orvosok szociális és gazdasági viszonyai. Statisztikai Közlemények 65. köt. 3. sz. Bp., [1932], Székesfővárosi háziny., 128 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, a címlapon és az utolsó lapon sérülésekkel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Pető Andrea (szerk.): A kirekesztés társadalmi nem alapú elmélete és gyakorlata a Csereháton. Kutatási beszámoló. Miskolc, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
21096.

Pető Andrea (szerk.): A kirekesztés társadalmi nem alapú elmélete és gyakorlata a Csereháton. Kutatási beszámoló. Miskolc, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Demokrácia és köznevelés. Bp., 1945, Országos Köznevelési Tanács. Volt könyvtári példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
1
21097.

Demokrácia és köznevelés. Bp., 1945, Országos Köznevelési Tanács. Volt könyvtári példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Atkinson, William Walker: Gedächtnis-Ausbildung. Die Wissenschaft des Wahrnehmens, Erinnerns und Zurückrufens. Berlin, é.n., Psychologischer Verlag Van Tuyl Daniels, 143+(1) p. Német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, a borítón és a lapok szélén lyukasztással, kissé hullámos, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
1
21098.

Atkinson, William Walker: Gedächtnis-Ausbildung. Die Wissenschaft des Wahrnehmens, Erinnerns und Zurückrufens. Berlin, é.n., Psychologischer Verlag Van Tuyl Daniels, 143+(1) p. Német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, a borítón és a lapok szélén lyukasztással, kissé hullámos, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse