Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 523

20137.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hay, Julius: Haben. Schauspiel. Ajándékozási bejegyzéssel. Paris, C. Mayer & Cie. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
20138.

Rufpreis:
4 000 HUF

1896. Ezredéves Országos Kiállítás Budapesten. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat által a Városligeti Uj Műcsarnokban rendezett Kiállítás ideiglenes tárgymutatója az uj Műcsarnok alaprajzával. 79p. Sérült papírborítóval
20139.

Rufpreis:
4 000 HUF

Cyril Manley: Decorative Victorian Glass. London, 1988, Ward Lock, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven, tulajdonosi bejefgyzéssel. E rendkívül gazdagon illusztrált kötet 443 darab viktoriánus korabeli üvegtárgy fotóját és részletes leírását tartalmazza, jelzések feloldásával kiegészítve.
20140.

Rufpreis:
4 000 HUF

Alberto Ferlenga (szerk.): Aldo Rossi. Das Gesamtwerk. Köln, 2001, Könemann, 457 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20141.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

[Folyóirat] Tér és Forma. Építőművészeti havi folyóirat. Szerkeszti Bierbauer Virgil. XIII. évfolyam, 4. szám. (1940. április). Budapest, 1940. Tér és Forma Lapkiadó Kft. (Pápai Ernő Műintézete). 53-66 + [6] p. Haránt alakú.  A Tér és Forma 1928-1948 között megjelenő magyar építészeti folyóirat, a modern magyar építészeti modernizmus első, egyben legfontosabb fóruma. Bár eleinte foglalkozott a historizáló építészet produktumaival is, hamarosan a Bauhaus-építészet elkötelezett, megalkuvást nem ismerő fórumává vált. Mint ilyen, rendszeresen bemutatta a neves külföldi modern építészek munkáit, de foglalkozott urbanisztikai kérdésekkel, kisarchitektúrával és belsőépítészettel, bútortervezéssel is.  Homlokzat- és enteriőrfotókkal, alaprajzokkal gazdagon illusztrált lapszámunk modernista középületeket mutat be: a zalaegerszegi magyar királyi pénzügyigazgatóság épületét és szobordíszítését, a jánosházi polgári fiú- és leányiskola épületét, az OTI esztergomi székházát, és a leglátványosabbat, az Astorián található MTA-sarokházat és annak ritkán látható belsőépítészeti megoldásait. Valamennyi épület ma is áll, a modernizmus jeles alkotásai kiállták az idők próbáját. Oldalszámozáson belül néhány hirdetési oldallal. Spirálfűzött, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen kézi feliratozással és gyermekrajzzal.
20142.

[Folyóirat] Tér és Forma. Építőművészeti havi folyóirat. Szerkeszti Bierbauer Virgil. XIII. évfolyam, 4. szám. (1940. április).
Budapest, 1940. Tér és Forma Lapkiadó Kft. (Pápai Ernő Műintézete). 53-66 + [6] p. Haránt alakú.
A Tér és Forma 1928-1948 között megjelenő magyar építészeti folyóirat, a modern magyar építészeti modernizmus első, egyben legfontosabb fóruma. Bár eleinte foglalkozott a historizáló építészet produktumaival is, hamarosan a Bauhaus-építészet elkötelezett, megalkuvást nem ismerő fórumává vált. Mint ilyen, rendszeresen bemutatta a neves külföldi modern építészek munkáit, de foglalkozott urbanisztikai kérdésekkel, kisarchitektúrával és belsőépítészettel, bútortervezéssel is.
Homlokzat- és enteriőrfotókkal, alaprajzokkal gazdagon illusztrált lapszámunk modernista középületeket mutat be: a zalaegerszegi magyar királyi pénzügyigazgatóság épületét és szobordíszítését, a jánosházi polgári fiú- és leányiskola épületét, az OTI esztergomi székházát, és a leglátványosabbat, az Astorián található MTA-sarokházat és annak ritkán látható belsőépítészeti megoldásait. Valamennyi épület ma is áll, a modernizmus jeles alkotásai kiállták az idők próbáját. Oldalszámozáson belül néhány hirdetési oldallal.
Spirálfűzött, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói borítóban, az első borítófedélen kézi feliratozással és gyermekrajzzal.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

[Folyóirat] Tér és Forma. Építőművészeti havi folyóirat. Szerkeszti Bierbauer Virgil. XVI. évfolyam, 3. szám. (1943. március). Budapest, 1943. Tér és Forma Lapkiadó Kft. (Pápai Ernő Műintézete). 37-52 + [4] p. Haránt alakú.  A Tér és Forma 1928-1948 között megjelenő magyar építészeti folyóirat, a modern magyar építészeti modernizmus első, egyben legfontosabb fóruma. Bár eleinte foglalkozott a historizáló építészet produktumaival is, hamarosan a Bauhaus-építészet elkötelezett, megalkuvást nem ismerő fórumává vált. Mint ilyen, rendszeresen bemutatta a neves külföldi modern építészek munkáit, de foglalkozott urbanisztikai kérdésekkel, kisarchitektúrával és belsőépítészettel, bútortervezéssel is.  Gazdagon illusztrált lapszámunk első írása éles hangú vitacikk a népi építészet meddő bámulata ellen. Granasztói Rihmer Pál építész Le Corbusier franciaországi tanyaközpont-átalakító elképzeléseit ismerteti, egyben úgy véli, hogy a modernista építészet elveinek alkalmazása nem jellegteleníti, hanem megmenti a vidéket. Granasztói itt a magyar falukutatók megállapításaira hivatkozik, miszerint a nép a hagyományos formavilágú, ám kényelmetlen vidéki tanyákról és falvakból valósággal menekül a városba, mégpedig a jobb élet- és lakáskörülmények reményében. A további cikkek középületeket és irodaépületeket ismertetnek: a ráckevei gazdasági iskolát, felhévízi [II. kerületi] lakóépületeket és egy Mérleg utcai belvárosi irodaépületet. Az alaprajzokkal, homlokzat- és enteriőrfotókkal együtt ismertetett épületek a mai napig állnak. Spirálfűzött, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói borítóban.
20143.

[Folyóirat] Tér és Forma. Építőművészeti havi folyóirat. Szerkeszti Bierbauer Virgil. XVI. évfolyam, 3. szám. (1943. március).
Budapest, 1943. Tér és Forma Lapkiadó Kft. (Pápai Ernő Műintézete). 37-52 + [4] p. Haránt alakú.
Gazdagon illusztrált lapszámunk első írása éles hangú vitacikk a népi építészet meddő bámulata ellen. Granasztói Rihmer Pál építész Le Corbusier franciaországi tanyaközpont-átalakító elképzeléseit ismerteti, egyben úgy véli, hogy a modernista építészet elveinek alkalmazása nem jellegteleníti, hanem megmenti a vidéket. Granasztói itt a magyar falukutatók megállapításaira hivatkozik, miszerint a nép a hagyományos formavilágú, ám kényelmetlen vidéki tanyákról és falvakból valósággal menekül a városba, mégpedig a jobb élet- és lakáskörülmények reményében. A további cikkek középületeket és irodaépületeket ismertetnek: a ráckevei gazdasági iskolát, felhévízi [II. kerületi] lakóépületeket és egy Mérleg utcai belvárosi irodaépületet. Az alaprajzokkal, homlokzat- és enteriőrfotókkal együtt ismertetett épületek a mai napig állnak.
Spirálfűzött, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Winfried Nerdinger: Rudolf Belling und die Kunstströmungen in Berlin in 1918-1923 mit einem Katalog der plastischen Werke. Berlin, 1981, Deutscher Verlag für Kunstwissenschaft. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
20144.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Sommer- und Ferienhäuser aus dem Wettbewerb des Woche. Berlin, 1907, Verlag Auugust Scherl. Kiadói félvászon kötés, kötéstáblán törésnyom, kopottas állapotban.
20145.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sommer- und Ferienhäuser aus dem Wettbewerb des Woche. Berlin, 1907, Verlag Auugust Scherl. Kiadói félvászon kötés, gerinc és kötéstábla sérült, kopottas állapotban.
20146.

Rufpreis:
4 000 HUF

Neorealismo. Die neue Fotografie in Italien 1932-1960. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Enrica Vigano. H.n., 2007, Christoph Merian Verlag - Fotomuseum Winterthur. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20147.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tschechischer Kubismus. / Czech Cubism. 1912-1916. (Kiállítási katalógus. / Exhibition catalogue.) Salzburg, 2001, Rupertinum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
20148.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF